Finaliści konkursu na bajkę o krasnoludkach. Trwają już prace nad przedstawieniem

Trwają już prace nad adaptacją trzech zwycięskich prac w wielkim konkursie na bajkę o wrocławskich krasnoludkach. Otrzymaliśmy prawie 230 zgłoszeń! 

Bajki zostały uważnie przeczytane i ocenione przez profesjonalne jury. Na razie jednak nie możemy zdradzić Wam, czyje bajki trafiły do adaptacji. Możemy natomiast podać 15 finalistów, których bajki walczyły w ostatnim etapie obrad jury o miejsca na podium.

Są to:
Mateusz Bernat
Małgorzata Budzyńska
Paulina Danecka
Magdalena Górka-Kaleta
Karolina Grochal
Katarzyna Jania
Edyta Łysiak
Roger Piaskowski
Karolina Ramut
Anna Rymaszewska-Dybała
Katarzyna Sergiel
Agnieszka Springer
Konstanty Stankiewicz
Bogumił Staszek
Olga Zabielska

Finalistom bardzo serdecznie gratulujemy. Oprócz przyznania wśród powyższych osób trzech nagród głównych, każdy z 15 finalistów otrzyma od nas pakiet gadżetów z Festiwalu Krasnoludków oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez sponsorów.

Przypomnijmy, że bajki oceniało jury w składzie: Marek Krajewski – autor słynnych kryminałów, prof. Ryszard Waksmund – wybitny specjalista od literatury dziecięcej, Jakub Krofta – dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek, Konrad Imiela – dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, a pracom przewodniczyła dr Aneta Głuch-Klucznik, dziekan wydziału lalkarskiego wrocławskiej filii PWST.

To właśnie studenci PWST, pod okiem swych profesorów, przygotowują teraz adaptacje trzech najlepszych bajek na spektakle teatralne. Premiera już 13.09 w czasie Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków o godzinie 13.30.

Zapraszamy wszystkich już teraz bardzo serdecznie! Wstęp oczywiście bezpłatny.