10. Wrocławski Festiwal Krasnoludków

W piątek, 6 września, rozpocznie się Wrocławski Festiwal Krasnoludków. W tym roku zabawa potrwa 3 dni, do niedzieli 8 września, i z okazji jubileuszu towarzyszyć jej będzie wiele wyjątkowych wydarzeń. Zapraszamy!

Jak co roku imprezę otworzy Wielka Parada Krasnoludków, która wyruszy spod Pręgierza i zakończy się w Ogrodzie Staromiejskim, gdzie uroczyście powita nowego krasnala! To właśnie przy Teatrze Lalek w specjalnie przygotowanej Wielkiej Wiosce Krasnoludków zarówno w piątek, jak i sobotę będą odbywały się warsztaty, pokazy na scenie i mnóstwo zabaw. W piątek odbędzie się także tradycyjnie Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę!

PROGRAM

W sobotę odwiedzających Ogród zapraszamy na premierowe spektakle na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. To trzy opowieści inspirowane wrocławskimi historiami i anegdotami z muzyką opowiedziane w dwóch językach – polskim mówionym oraz migowym.

Krasnale odwiedzą także wrocławskie muzea. W niedzielę Muzeum Etnograficzne zaprosi do wspólnego haftowania i śpiewania, a Muzeum Miejskie odkryje tajemnice mitologii wikingów i wrocławskich legend, w tym tych o krasnalach podczas spaceru po Rynku.

Dorośli świętują razem z krasnalami!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków nie jest wydarzeniem tylko dla dzieci! Zapraszamy również starszych uczestników. W piątkowy wieczór odbędzie się Krasnalowe Silent Disco, czyli zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że w zupełnej ciszy. Oprócz tego będzie można podziwiać pokaz akrobatyczny w kole cyra i fire show. Rodzinnie w sobotę można wziąć udział w grze miejskiej „Urodziny Życzliwka”.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków dla nadziei!

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz. Połączyliśmy siły z Korowodem Nadziei organizowanym przez Fundację „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową”. W sobotę, o godzinie 16.00 korowód ruszy z placu zieleni przy ul. Sanockiej, około 17.00 dotrze do Ogrodu Staromiejskiego skąd wraz z uczestnikami festiwalu przejdzie na Rynek. Tam na scenie rozpocznie się wielkie świętowanie, którego kulminacją będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

W tym dniu będzie miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – krasnale w towarzystwie Edyty Jungowskiej odwiedzą podopiecznych Przylądka Nadziei. Pani Edyta przeczyta dzieciom bajki, a krasnale przekażą upominki.

Szykuje się niesamowity weekend pełen atrakcji! Aby niczego nie przegapić, warto zapoznać się z harmonogramem wydarzenia, który znajduje się na fanpage’u Krasnale.pl. Na Facebooku pojawią się także konkursy, w których do wygrania będą krasnalowe nagrody!

Pełne brzuchy podczas Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków

Podczas tak emocjonującej zabawy kalorie palą się same! Aby nie dopuścić do spadku formy, co mogłoby skutkować opuszczeniem jakiejś atrakcji, do czego nie można dopuścić, zalecamy posilenie się w znakomitych food truckach!

Będą z nami:

  • Gofreak, tzw. gofrowinica w rozjazdach, która zaserwuje gofry na słodko i słono.
  • Bud-K – mobilna naleśnikarnia, która wyczaruje naleśniki wytrawne i deserowe.
  • Nienażarty, co zachwyci burgerami.
  • Paluch z pysznymi nadziewanymi drożdżowymi paluchami..

Ponadto:

  • Krasnolód uwarzy lody naturalne.
  • Słodkie Czary-Mary – manufaktura słodyczy – oczaruje lizakami.
  • Mobi Cafe – na przełamanie smaków zaserwuje kawę i herbatę.

Brzmi smakowicie? Zapraszamy na Wrocławski Festiwal Krasnoludków!