Festiwal Cyrkowo Artystyczny zaprasza do Oleśnicy. Będzie można chodzić po linie zawieszonej nad miastem

Print Screen, źródło: youtube.com

Print Screen, źródło: youtube.com

Między 14 a 16 sierpnia do podwrocławskiej Oleśnicy zjadą się artyści z Polski i zagranicy. Na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo Artystycznym pojawią się aktorzy, żonglerzy, iluzjoniści, slakerzy, komicy i mimowie.

OFCA to duży festiwal uliczny, który odbywa zarazem się w centrum miasteczka, jak i w otoczeniu zieleni stawów. Przez trzy dni aktorzy odegrają ponad trzydzieści zabawnych przedstawień. Na dziedzińcu Zamku i w oknach kamienic w Rynku zawisną taśmy slackline, rozstrzygnie się konkurs Fire Show, a dzieci małe i starsze wezmą udział w cyklu warsztatów. Na uliczkach Oleśnicy zapanuje magiczny cyrkowy klimat.

W tym roku za festiwalową scenę posłużą: Rynek, Amfiteatr oraz Zamek Książęcy w Oleśnicy. To w okolicy Zamku zostaną rozciągnięte taśmy, po których stąpać będą slackerzy. Podzamcze zamieni się w pole namiotowe oddane do dyspozycji przyjezdnych, a na samym środku stanie prawdziwy cyrkowy namiot, który posłuży za klub festiwalowy! Jedzenie dostarczą zaproszone na festiwal Foodtrucki.

Print Screen, źródło: youtube.com

Print Screen, źródło: youtube.com

Co zachwyci dzieci?

Najmłodszym gościom dedykowany jest cykl warsztatów. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę między godziną 11:00 a 14:00 w Amfiteatrze odbędą się zajęcia z: żonglerki, chodzenia po linie, puszczania baniek mydlanych. Cykl dla początkujących obejmuje warsztaty: hula hop, tańca na szarfie, fireshow. Dla zaawansowanych przygotowano: diabolo, żonglerkę, akrobatykę, pokaz wyczynowej jazdy na rolkach i profesjonalną rozgrzewkę.

W Sobotę, 15 sierpnia, ulicami miasta przejdzie Wielka Parada Cyrkowa. Będzie głośno, wesoło i kolorowo m.in. za sprawą proszkowych fajerwerków, które zwieńczą pochód na oleśnickim Rynku.
Parada wyruszy o godzinie 14:00 z amfiteatru (po zakończeniu warsztatów).

Prócz warsztatów, cyrkowych animacji i wielkich baniek mydlanych, dzieci będą mogły spróbować również chodzenia po linie pod okiem animatorów, wezmą udział w przeróżnego rodzaju grach i zabawach – a wszystko to na zielonych terenach położonych nad stawami.

Print Screen, źródło: youtube.com

Print Screen, źródło: youtube.com

Największe atrakcje OFCY

Cechą charakterystyczną festiwalu jest jego cyrkowy charakter. Na czas trwania powstanie całe miasteczko slackline’owe na terenie podzamcza, nad pięknymi stawami. Taśmy będą rozpostarte nad wodą oraz nad głowami przechodniów. Dwa highline’y będą wisieć nad Rynkiem oraz trzy highline’y zawisną nad dziedzińcem Zamku. Taśmy będą dostępne dla każdego chcącego spróbować swoich sił na wysokościach. Początkujący slackerzy nie muszą się obawiać – będą pod opieką specjalistów. Warto jednak zabrać ze sobą własną uprząż, choć nie jest to konieczne.

Z pewnością zachwyci również Open Stage Fire Show, czyli pokaz żonglowania ogniem, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Wirujące płomienie będzie można podziwiać w piątek od godziny 22:30.

W sobotę o 21:00 Mathias Romir wystąpi ze swoim przedstawieniem „Life is short stories”. Matthias Romir bez słów stara się w nim zmierzyć z codziennymi smutkami, obawami i nadziejami.
Niedzielnym podsumowaniem festiwalu będzie „Variete” (w murach kościoła św. Jerzego). Będzie to seria krótkich przedstawień artystów, którzy będą występować na ulicach Oleśnicy w trakcie festiwalu.