Europejski Poranek Literatury. Głośne czytanie bajek podczas Festiwalu Krasnoludków 2016

ks
Po raz pierwszy Wrocławski Festiwal Krasnoludów trwa trzy dni! W niedzielę, 18 września, od 10.00 do 12.00 zapraszamy wszystkich do Ogrodu Staromiejskiego na Europejski Poranek Literatury.

Festiwal Krasnali 2015Podczas tego wydarzenia w sześciu namiotach ustawionych w malowniczej scenerii ogrodu będzie można posłuchać pięciu bajek: „Jak krasnal Życzliwek wyruszył w świat”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Tomcio Paluch”, „Calineczka”, „Królewna Śnieżka” oraz wybranych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Wszyscy, którzy wysłuchają czytania i zbiorą sześć krasnalowych pieczątek (po jednej z każdego „bajkowego stanowiska”) otrzymają audiobook i książeczkę o Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To nowy, niezwykły projekt Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. Tekst powstał, aby przybliżyć dzieciom dziedziny, jakie promujemy podczas ESK, a także by zobaczyły, że Wrocław od zawsze był „pełen kultury” – mówi autorka książeczki. Aby uatrakcyjnić przekaz, książeczka została pięknie zilustrowana, a tekst nagrany w formie słuchowiska, w którym udział wzięły wrocławskie dzieciaki oraz Tomek Sikora, dziennikarz od lat związany z Wrocławskim Festiwalem Krasnoludków.