Dzień Ojca na Wyspie Słodowej. Uroczyste zakończenie Miesiąca Rodziny

Dzień Ojca Wyspa SlodowaPlenerowa siłownia, laserowy paintball, Bajkobus, piosenki z musicalu „Grease” i mnóstwo warsztatów i animacji – już 21 czerwca między 13.00 a 19.00 na Wyspie Słodowej! Wstęp wolny.

Chętni będą mieli okazję poćwiczyć na plenerowej siłowni, wziąć udział w potyczkach laserowego paintballu, a następnie rozluźnić się przy rozgrywkach bubble football. Miłośników aktywnego wypoczynku zachęcamy także do udziału w nowatorskiej formie bardzo energetycznego treningu z piłkami Drums Alive – początek o godz. 18.15. Ponadto ojcowie będą mieli okazję pokazać swoim pociechom gry z lat swojej młodości, na Wyspie zagoszczą bowiem zabawy w stylu retro, m.in. guma, kapsle, ciuciubabka i zbijak. Czynna będzie także wypożyczalnia gier planszowych, wyposażona w sprawdzone tytuły oraz najnowsze gry polskich i zagranicznych wydawców.

O godz. 15:00 odbędzie się spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”,
a tuż po nim, o godz. 16:30, utalentowana grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr 12 przedstawi kilka najciekawszych scen i utworów z kultowego filmu Randala Kleisera „Grease”.

Na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z języka norweskiego, programowanie i budowa robotów, nauka gry na instrumentach, innowacyjne zajęcia matematyki, warsztaty malowania kubków, kolorowe animacje z chustą Klanzy, zabawy dużymi klockami, malowanie twarzy i dmuchańce. Dzieci będą miały też okazję wejść w rolę wrocławskich krasnali, zrobić zdjęcie z dinozaurem czy wykonać niepowtarzalny prezent dla taty
z kolorowego piasku. W tym czasie rodzice będą mogli skorzystać ze wsparcia coachingowego, dowiedzieć się, jak wychowując dzieci znaleźć trochę czasu dla siebie, oraz po prostu odpocząć, korzystając z technik relaksacyjnych i elementów arteterapii. Strefę relaksu zapewnią również ogrody edukacyjne wypełnione żywą roślinnością i atrakcjami dla całej rodziny. O godz. 17:30 zapraszamy także na koncert finałowy warsztatów jazzowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Fundację „Polski Jazz Vertigo”.

W trakcie pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin. Ponadto na Wyspie skorzystamy z bezpłatnych pomiarów tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia.

Podczas pikniku z okazji Dnia Ojca przyznana bedzie nagroda główna w konkursie na punkty zbierane za uczestnictwo w wydarzeniach Miesiąca Rodziny. Najaktywniejsze rodziny zmierzą się w konkurencjach sportowych, a jedna z nich wygra rodzinny wyjazd w góry lub nad morze!

Piknik z okazji Dnia Ojca zakończy tegoroczną edycję Miesiąca Rodziny.

Więcej informacji na miesiacrodziny.pl, a także na profilu wydarzenia
na Facebooku.

Program sceny:
13.00-13.15 Otwarcie
13.15-13.30 Warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców (Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato)
13.40-14.00 Klauniada (Spotkanie z klaunem)
14:00-14:20 Rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja Rodzina – lubię to!”
14.20-14.30 Warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców (Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato)
15:00-16:00 Bajkobus: „Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd” (spektakl)
16:30-17:30 Piosenki z musicalu „Grease” w wykonaniu uczniów liceum nr XII
17:30-18:15 Koncert finałowy warsztatów jazzowych Vertigo
18:15-19:00 Drums Alive

Atrakcje dla ojców:
– siłownia plenerowa
– laserowy paintball
– bubble football
– wypożyczalnia gier planszowych
– zabawy retro: guma, kapsle, ciuciubabka i zbijak
– porady coachingowe dla rodziców
– zajęcia kung-fu

Atrakcje dla dzieci:
– warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z języka norweskiego
– programowanie i budowa robotów
– nauka gry na instrumentach
– innowacyjne zajęcia matematyki
– wycieczka „Szlakiem wrocławskich krasnali”, wypożyczalnia książek dla dzieci
– twórcze zajęcia z kolorowym piaskiem
– warsztaty malowania kubków
– spotkanie z dinozaurami
– kolorowe animacje z chustą Klanzy, zabawy dużymi klockami
– malowanie twarzy, dmuchańce

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.