Dzień Odry! Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Dzien_Odry_foto-1Już jutro – 22 kwietnia – pierwszy raz w historii miasta odbędzie się Dzień Odry. Tego dnia serce Wrocławia bije nad rzeką. To doskonały sposób na spędzenie rodzinnej soboty na świeżym powietrzu. Na mieszkańców czeka szereg atrakcji. Sprawdź, co przygotowano dla najmłodszych.

Na pewno warto zajrzeć do strefy warsztatów żeglarskich. Tam Fundacja OnWater wraz z animatorami ze Stowarzyszenia Sztuki SZUM przeprowadzi warsztaty Mała Szkutnia.To doskonała okazja na zbudowanie własnego modelu statku. Natomiast w namiocie multimedialnym “Szlakiem Odry” będzie można między innymi wysłuchać krótkich wykładów dotyczących historii Odry, a także Wrocławskiego Węzła Wodnego. Dzięki Fundacji Hobbit najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym oraz nauczyć się składania z statków z papieru.

Żądnych wiedzy zapraszamy do strefy edukacji. Hydropolis przygotowało szereg doświadczeń związanych z gęstością cieczy, siłą wyporu wody oraz z napięciem powierzchniowym. Lasy Państwowe proponują na przykład budowanie domków z drewna, układanie mega puzzli, sadzenie drzewek, a także możliwość pokonania ścieżki zmysłów (brzmi intrygująco?). Szczególnie widowiskowo zapowiada się pokaz z użyciem suchego lodu przygotowany przez Humanitarium. Pianowy lodowiec, samopompujące się bańki, mrożona mgła? Tak, to możliwe!

Co jeszcze? Zapraszamy na zwiedzanie bulwarów z przewodnikiem a także na rejsy statkami. Tutaj kupując cegiełkę na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, można przepłynąć się Kaczuszką, Tramwajem Wodnym, Tarą, Blues, Vera Mia lub katamaranem Kuba.

Na spragnionych przygód czeka edukacyjna gra miejska “Śladami Viadrusa – boga Odry”. Start – 11.30. Zapisy pod adresem zapisy@exploring.pl..

Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie chodził głodny i przygotowali strefę foodtracków. W niej między innymi naleśniki, lody, koktajle, burgery czy pizza.

Po więcej szczegółów dotyczących programu zapraszamy na stronę http://wroclawnadodra.pl.