„Dzieciniada”– festiwal teatralny dla dzieci

Od 21 do 25 września trwać będzie kolejna, już czwarta, edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecieniada w Imparcie.

Zaangażowanych w festiwal zostało 100 artystów z Polski i ze Świat. Każdego dnia festiwalu odbywać będą się cztery spektakle (dwa na dużej i dwa na małej scenie). Uczestnicy będą mogli oglądać między innymi pokazy akrobatyczne, teatr papierowy i lalkowy oraz wziąć udział w warsztatach i targach Dobry Design.

W ramach festiwalu miejsce będą miały również przedstawienia uliczne, 25 września, w godzinach od 14 do 18 w Parku Strachocińskim widzowie zobaczą dwa spektakle (Divadlo Haliganda, Miron Cubano), a na Placu Solnym odbędzie się inauguracja festiwalu. Wystąpią wtedy: Teatr Klinika Lalek, Orkiestra Graal i specjalizujący się w akrobatyce artystycznej Teatr Ocelot zaprezentują „Cyrk bez przemocy” (zobaczyć będzie można akrobacje wychowanków słynnego Bogdana Zająca). W czasie trwanie fistiwalu odbędą się konkursy dla dzieci.

Na niektóre z planowanych wydarzeń konieczny jest zakup biletu (10 zł za bilety indywidualne, 8 zł za bilety grupowe), część festiwalowych atrakcji jest darmowa.

Więcej o „Dzieciniadzie” dowiesz się: tutaj.

dzieciada