Dzieci przebrały krasnale za Mikołajów. Zobacz efekt! Galeria zdjęć

krasnal-mikołaj45556 grudnia kilka wrocławskich krasnali zyskało czerwone kubraczki. Stało się to za sprawą przedszkolaków i uczniów, którzy dołączyli do wyjątkowej akcji „Przebieramy wrocławskie krasnale za Mikołajów i nie damy im zmarznąć”.

Mikołajkowa akcja przebierania krasnali odbyła się w ramach grudniowego XI Wrocławskiego Święta ulicy Świętego Mikołaja. Obchody, jak co roku, zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

W niedzielę, 6 grudnia, Tramwaj „Mikołaj” co pół godziny odjeżdżał z przystanku pl. Teatralny/Opera. Jechał nim Mikołaj z workiem słodyczy. Wszystkim w czerwonych czapkach oferował darmowy przejazd dookoła Starego Miasta oraz łakocie.

Do 11 grudnia nadal można obejrzeć galerię prac nadesłanych w konkursie: „Mikołaj na karcie pocztówkowej z Waszymi życzeniami”. Wystawa znajduje się w Kamieniczce Małgosia.

Najważniejszym punktem programu była akcja „Przebieramy wrocławskie krasnale za Mikołajów i nie damy im zmarznąć”. W jej ramach dzieci miały ubrać dowolnego wrocławskiego krasnala (w pierwszej kolejności stojącego przy ul. św. Mikołaja) i przesłać jego zdjęcia do Towarzystwa Miłośników Wrocławia. W zabawę zaangażowali się podopieczni z Przedszkola 99 (grupa IV), uczniowie klasy I SP w Szczawnie Zdrój oraz SP 108 we Wrocławiu, a także mali legniczanie.

Najlepsze krasnalowo-mikołajowe przebrania zostały wyróżnione i umieszczone na stronie www.tmw.com.pl. Efekty zabawy prezentujemy na poniższych zdjęciach.