Czy krasnale lubią grać w piłkę nożną?

Zanim przejdziemy do omówienia piłki nożnej w wydaniu Krasnali, dla ścisłości musimy dodać, że football nie jest typowym sportem dla małych mieszkańców Wrocławia, jednak lubią go nie mniej niż swoje tradycyjne konkurencje.

Przybliżmy podstawową jedenastkę naszej drużyny:

Bramkarz – Obieżysmak – może nie jest zwinny i skoczny, za to swoim pokaźnym brzuchem potrafi zatrzymać każdy, nawet najmocniejszy, strzał.

Obrońcy: Rzeźnik – wyznaje zasadę „piłka może przejść, przeciwnik już nie”; Zdrowik zwany też Chodziarzem – szybszy od wiatru, dogoni każdego rywala; Leninek – produkt radzieckiej myśli szkoleniowej, nieustępliwy, waleczny, twardy; Halabardnik – czujny, nie przeoczy żadnej piłki, zawsze w porę zastawi pułapkę ofsajdową.

Pomocnicy: Wykształciuch – mózg drużyny, nie grzeszy szybkością, ale to prawdziwy geniusz taktyki i techniki, zwany Maradoną Podziemia; Grajek – co prawda specjalizuje się w grze na instrumentach muzycznych, ale i na zielonej murawie idzie mu całkiem nieźle; Solidarek – zawsze liczy się dla niego przede wszystkim dobro drużyny, król asyst; Giermek – pełni funkcję defensywnego pomocnika, niesamowicie waleczny, nie ma dla niego straconych piłek.

Napastnicy: Szermierz – najlepszy strzelec drużyny, potrafi „ukłuć” rywala celnie i niespodziewanie; Szczęściarz – jak Filippo Inzaghi -nie gra efektownie, za to niebywale efektywnie, praktycznie każdy jego strzał ląduje w siatce.

Trener: Papa Krasnal – Alex Ferguson wśród skrzatów – na ławce trenerskiej od ponad 20 lat, jego kariera to pasmo nieprzerwanych sukcesów, ma na koncie ponad 30 różnych trofeów.

Najwierniejszym fanem naszej drużyny jest Krasnal – Kibic, jeździ na wszystkie mecze, jest z drużyną na dobre i na złe, to prawdziwy dwunasty zawodnik.