Co krasnale radzą studentom?

Zbliża się początek roku akademickiego i mali studenci, tak samo jak ich więksi, ludzcy koledzy zaczynają naukę na wrocławskich uczelniach. Dla niektórych wiąże się to ze smutnym powrotem do rzeczywistości po trzech miesiącach „nicnierobienia”, inni już nie mogą doczekać się pierwszego dnia nauki. Zobacz jakie rady Krasnale, które z edukacją są za pan brat przygotowały dla przyszłych i obecnych studentów.


Bibliofil 
Bibliofil

Książki to postawa (ale nie pod talerze czy kubki z kawą). Sięgajcie po nie jak tylko nadarzy się wam okazja. Nie zapominajcie, że czytelnictwo to prosta droga do sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. I nie myślcie, że nie wiem co mówię… Dużo o tym czytałem.

 

HaPus HaPek

Studentom wspomnę o tym, co chyba najważniejszej: nie siedźcie całe dnie w domu przed komputerami. Pamiętajcie o tym, że możecie, tak jak ja, wziąć laptopa wszędzie ze sobą!

 

Matematykmatematyk

O tym, że matematyka jest królową nauk nie muszę chyba nikomu przypominać, ale czasami mam wrażenie, że studentom musiałbym zrobić rewizję z liczenia… czasu. Pamiętajcie: kwadrans studencki to 15 minut i ani sekundy więcej. Do wszystkich spóźnialskich: nastawiajcie budziki!

 

Chirurgchirurg1

Wieczory i weekendy spędzajcie spokojnie. Najlepiej w domu, z kubkiem herbaty – zaoszczędzicie mi trochę pracy. Młodzi, bez szaleństw!

 

 

Profesor Profesor

Uwierzcie, wszystkie wymówki znamy już na pamięć. Kolejna praca zostawiona w domu, brak Internetu czy nieobecność na poprzednich zajęciach – to tylko przykłady tych najpopularniejszych. Jeśli już teraz wiesz, że przez najbliższe miesiące będziesz potrzebował dobrych wymówek – przygotuj ich listę jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

 

EkonomekEkonomek4-Siem

Inwestujcie w siebie i nie zapominajcie o przyjemnościach (ale wszystko z umiarem). Miejcie na uwadze jedno, bardzo ważne pojęcie: płynność finansowa. Może kiedyś, tak jak ja, będziecie siedzieć na pieniądzach.