Chcesz przyczynić się do otworzenia kin, muzeów, teatrów na potrzeby rodzin? Dołącz do projektu Spacerów Badawczych

fot. Richard Pyrker/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

fot. Richard Pyrker/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

Szykuje się gratka dla aktywnych kulturalnie rodziców. Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość zapewni około dwustu rodzinom darmowe wejściówki do 30. różnych placówek kulturalnych. Zadaniem członków tego projektu będzie sprawdzenie stopnia gotowości tych miejsc na przyjęcie najmłodszych gości.

Do 15 sierpnia można zgłosić chęć udziału w projekcie „Spacery Badawcze”. Dorośli, w zamian za darmowe bilety, będą proponować placówkom kulturalnym konkretne zmiany na lepsze w sferze otwartości na dzieci, rodziców i dziadków. Zaproszone rodziny, będą animowane przez 15. wolontariuszy, dostaną wejściówki do różnych placówek, a wrażenia z odwiedzin zbiorą w całościowy raport.

W ten sposób powstanie e-przewodnik dostępny dla mieszkańców i odwiedzających. Raporty zbiorcze zostaną również przedstawione osobom odpowiedzialnym za politykę kulturalną Wrocławia.

Rodziny lub osoby zainteresowane współpracą w charakterze animatora, mogą kontaktować się z fundacją poprzez stronę internetową www.frip.org.pl oraz mailowo: katarzyna.nowacka@frip.org.pl.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 sierpnia 2015 roku. We wrześniu rozpoczną się warsztaty dla animatorów, a właściwe Spacery Badawcze ruszą na przełomie października i listopada.

Fundacja zapewni szkolenia animatorom, którzy zostaną wyłonieni z nadesłanych zgłoszeń. Wszyscy animatorzy rodzin wezmą udział w warsztatach umiejętności liderskich oraz warsztatach pogłębiających umiejętność angażowania się w życie społeczności lokalnej. Umiejętności zdobyte w zakresie umiejętności zastosowania technik partycypacyjnych będą mogły być wykorzystane w dalszej współpracy z Fundacją.