CeTA szykuje bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Centrum Technologii Audiowizualnych przygotowało atrakcyjną ofertę wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych.

Wakacyjne warsztatyW dniach 25-28 lipca odbędą się warsztaty filmowo-dźwiękowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zrealizować własny film i przygotować do niego ścieżkę dźwiękową. Młodzież spróbuje swoich sił m.in. w studiu nagrań, tworząc różne efekty synchroniczne.

W okresie 8-12 sierpnia zaplanowano warsztaty scenograficzne, których efektem będzie stworzenie scenografii filmowej do wymyślonego wspólnie przez uczestników scenariusza filmowego.

Od 9 do 11 sierpnia organizowane będą warsztaty „Malowanie dźwięku”, czyli wyjątkowa zabawa z dźwiękiem i obrazem. Wirtualne farby będzie można rozprowadzać po tablecie, a malowaniu towarzyszyć będą dźwięki różnych instrumentów.

Dodatkowo odbędą się dwie edycje warsztatów programistycznych (18-22 lipca i 22-26 sierpnia), w trakcie których uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawami realizacji gry komputerowej i wziąć udział w jej tworzeniu. W tym wypadku wymagana jest znajomość podstaw programowania w dowolnym języku.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są poprzez formularze dostępne na stronie organizatora.