Brave Kids ruszą na paradę przy Dworcu Głównym

Brave Kids fot. S. Zajaczkowski

Corocznemu festiwalowi Brave towarzyszy inicjatywa Brave Kids. To czas, w którym dzieci z różnych zakątków świata odwiedzają Polskę, poznają inne kultury oraz biorą udział w różnych warsztatach. Dzieci z tegorocznego Brave Kids goszczą już we Wrocławiu, a 30 czerwca będzie można zobaczyć ich paradę, która ruszy spod Dworca Głównego.

Wrocławianie będą mogli podziwiać pełne radości występy wietnamskich dzieci z Czech, które przekażą z dumą kultywowane tradycje i rytuały swoich ojców; pokazy dzieciaków z Iranu, które poprzez muzykę, taniec, teatr i zabawy folkowe podtrzymują bogatą kulturę perską oraz prezentacje młodych potomków radżasthańskich artystów zamieszkałych w położonej w Delhi „Kolonii Marionetek”. To wszystko można oglądać już od dwóch dni w ramach pokazów Brave Kids. Szykowane są również kolejne przedstawienia, na wszystkie wstęp jest wolny.

Podczas pierwszych występów dzieci zaprezentowały na scenie piękne tańce i tradycyjne obrzędy – mówi Anastazja Korczak, dyrektor i inicjatorka Brave Kids. – Zachęcamy wszystkich wrocławian, aby wspólnie z rodzinami przyłączyli się do naszego projektu i swoją obecnością wsparli młodych artystów, dla których będzie to pierwszy występ przed polską publicznością.

Dzieci uczestniczące we wrocławskiej części Brave Kids pozostaną w mieście do 7 lipca. Do tego czasu będą brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których wcielą się zarówno w uczniów, jak i nauczycieli swoich rodzimych tradycji. Podobne warsztaty, dla pozostałych uczestników projektu, odbywają się równolegle w Warszawie, Łodzi i Puszczykowie koło Poznania. W sumie bierze w nich udział ponad setka dzieci z 13 krajów. W dalszym etapie wszystkie spotkają się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie przez tydzień przygotowywać się będą do wspólnego, międzynarodowego przedstawienia, które szerszej publiczności pokazane zostanie podczas finału Brave Festiwal we Wrocławiu.

Kolorowa parady Brave Kids i przyjaciele ruszy w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 17:00 spod Dworca Głównego. Więcej informacji o projekcie oraz jego uczestnikach można znaleźć na stronie www.bravekids.eu