Brave Kids 2015. Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję!

brave-kids-2015Chcesz wziąć udział w projekcie Brave Kids i przyjąć do swojego domu dzieciaki z Brazylii, Estonii, Maroka czy Ukrainy? Przyjdź na spotkanie poświęcone tegorocznej edycji festiwalu. Będzie można pytać i porozmawiać z tymi, którzy już przyjęli odważne dzieci.

30 marca w Konturach Kultury odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie Brave Kids. Dzieciaki z Ukrainy, Brazylii, Estonii i Maroka to tegoroczni goście szóstej już edycji Brave Kids. Projekt ma z roku na rok coraz więcej entuzjastów. W ciągu dwóch tygodni można nawiązać wiele przyjaźni, nowych znajomości, zapoznać się z inną kulturą i nawykami. Taka przygoda czeka wrocławskie rodziny, jakie od 17-29 czerwca przyjmą pod swój dach dzieci.

Osoby, które goszczą dzieci, nie tylko uważają czas z nimi spędzony za magiczny, ale także edukacyjny. Często zgłaszają się do udziału w projekcie rok w rok. Taką osobą jest Laryssa Kowalczyk. W 2013 roku przyjmowała chłopców z Indii, w 2014 roku dziewczynki z Indonezji. Przyszłym zainteresowanym rodzinom opowie, jak niezwykłe czekają ich chwile w towarzystwie małych reprezentantów odmiennych krajów i kultur.

Spotkanie dla zainteresowanych zaplanowano na poniedziałek 30 marca na 19.00 w Konturach Kultury (ul. Jagiellończyka 10a). Będą organizatorzy i rodziny, które mają już doświadczenie w pracy z młodymi odważnymi. Wyświetlony zostanie też film o Brave Kids.

Szósta już edycja Brave Kids odbędzie się od 17 czerwca do 12 lipca 2015, a dzieci będą mieszkać u wrocławian od 17 do 29 czerwca. Później odwiedzą mieszkańców innych polskich miast.