Blog Krasnala Życzliwka – odcinek 12

Wiadomo, z racji zbliżającego się wielkimi krokami mojego święta (więcej o Dniu Życzliwości pisałem Wam w ostatnim wpisie) to ja jako pierwszy podzieliłem się z krasnalową bracią informacjami o stanie przygotowań do imprezy.

O tym, co dzieje się we wrocławskim sporcie opowiadał Ślązak (zwany przez niektórych Dużych Ludzi kibicem). Niestety, nie jest różowo. Grajkowie przegrali w środku tygodnia mecz z Legią Warszawa (1:2) i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. Ale Ślązak prosił, by nikt nie zrażał się niezbyt imponującymi wynikami, jakie osiągają nasi piłkokopacze i żebyśmy tłumnie przyszli na sobotnie derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin. Krasnale idą, a Wy?

Niesamowite rzeczy dzieją się ponoć w Aquaparku. Jak donieśli nam Chlapibrzuch i Moczypięta, właśnie uruchomiona została nowa zjeżdżalnia multimedialna. A tam podobno cuda na kiju! Muzyka, światełka, wizualizacje, kurtyny wodne. Ślizgawka ma ponad 100 metrów długości i 16 wysokości. Wpada się z niej do ogromnej truskawki a potem do „leniwej rzeki”. Chlapibrzuch i Moczypięta byli zachwyceni. Dlatego wszyscy wybieramy się w najbliższym czasie do Wrocławskiego Parku Wodnego przetestować to cudo!

Opiekunek, przyjaciel wszystkich dzieci, przypomniał, że w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” trwa konkurs dla najmłodszych na projekt rzeźby mojego brata bliźniaka, czyli Światowidka  – Życzliwka. Oprócz tego Opiekunek prosił aby przypomnieć, że podczas Dnia Życzliwości będziemy zbierać pieniążki dla maluchów z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Nie zapomnijcie wrzucić do puszki kilku złotych.

Byliście już na moim profilu na Facebooku?

Wasz Życzliwek