Bezpłatne spacery z przewodnikiem po Wrocławiu. Co przygotowano dla dzieci?

Lato w pełni, wakacje w pełni. Nic tylko spacerować. W imieniu Miasta Wrocław i Koła Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zapraszamy na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych i rowerowych. Zakochajcie się we Wrocławiu na nowo!

Co wiemy o spacerach? Na pewno to, że nie będzie nudno. Trasy wędrówek zostały ułożone tak, aby pokazać architekturę, historię i przestrzeń kulturową miasta. To także dobra okazja do tego, aby poznać sylwetki osób, które związały swoje życie ze stolicą Dolnego Śląska. Wycieczki ułożono tak, aby zainteresować różne grupy wiekowe. Spotkania rozpoczęły się wraz z końcem czerwca i będą się odbywały przez  cały lipiec i sierpień. Nie skończą się jednak wraz z wakacjami. W tym roku ich kontynuację zapowiedziano także na wrzesień i październik.

Co przygotowano dla najmłodszych i ich rodziców?

W najbliższą niedzielę 2.07. zapraszamy na spotkanie ze smokami.  Tydzień później 9.07. dzieci dowiedzą się jak trafić pod właściwy adres  i poznają  godła kamieniczek na Rynku i w okolicach.  Z kolei sobota 15.07. to dobry dzień, aby zapoznać się ze zwierzętami w sztuce i architekturze przestrzeni miejskiej Wrocławia. W niedzielę 23.07. zapraszamy na spacer ścieżką historii miasta. To będzie również świetna okazja, aby podziwiać zawodników na sztucznej ściance wspinaczkowej w ramach The World Games 2017. Szansa, aby zobaczyć sportowców nadarzy się także 30.07. przy okazji spaceru przez Park Szczytnicki. Tam rywalizować będą łucznicy.

Sierpień rozpocznie się spacerem szlakiem wrocławskich fontann (niedziela, 6.08.). Tydzień później (13.08.) uczestnicy spaceru dowiedzą się, czy na stacji stoi lokomotywa. Aby to sprawdzić udadzą się na dworzec główny PKP. Z kolei w niedzielę 20.08. dowiedzą się, dlaczego ratuszowy zegar ma tylko jedną wskazówkę. Na zakończenie wakacji 27.08. zapraszamy na spacer nocny szlakiem duchów oraz na spotkanie z latarnikiem.

Spacery rozpoczynają się spod Infopunktu Barbara o godzinie 10. Wyjątkiem jest spacer nocny. Ten zaczyna się o 18.30.

Szczegółowy harmonogram wycieczek znajduje się na tej stronie: http://visitwroclaw.eu/letnie-spacery-z-przewodnikiem-po-wroclawiu-harmonogram