Baśka Kwarc i Zbigniew Wodecki dla Pokoi Życzliwości. Śpiewają Pszczółkę Maję na nowo

Legendarna, czterdziestoletnia Pszczółka Maja – co ma wspólnego z polskimi szpitalami? Te lata to często wspólny mianownik: wiek przyjaznej bohaterki oraz data ostatniego remontu świetlic dla dzieci na oddziałach pediatrycznych.

Baśka Kwarc z Klatki B. krąży po studiu w stroju pszczoły, gdy w tym samym czasie Zbigniew Wodecki intonuje popularną piosenkę. W końcu razem zaczynają śpiewać, co dla popularnej „Baśki” jest debiutem w studiu nagraniowym.

Zarówno Wodecki, jak i popularna Baśka, wystąpili w klipie charytatywnie. Akcja ma promować Pokoje Życzliwości, czyli miejsc, w których dzieci przebywające w szpitalach mogłyby się czuć swobodnie, zapomnieć na chwilę o rozłące z rodzicami czy po prostu – nie nudzić się.

Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie Pozytywne.com, które odpowiada za realizację projektu.

Każda ze świetlic dzieli się na cztery strefy: artystyczną, zabawy, edukacji oraz czytelnię. Elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci, mają ergonomiczną oraz nowoczesną formę. Świetlice są wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry edukacyjne, zabawki i biblioteczkę z książkami. To miejsce, które przyniesie chorym dzieciom wiele radości i zabawy, pomagając im w trudnych chwilach.

Pierwsze dwa takie Pokoje powstały we wrocławskich szpitalach: im. Falkiewicza oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, przy współpracy z  Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA oraz Rzetelnej Firmy. Mają 28 metrów kwadratowych i umożliwiają dziecku spędzenie w pokoju niemalże całego dnia. Inicjatywa ma jednak charakter ogólnopolski i kolejne Pokoje Życzliwości mogą powstać w innych miastach. W planie jest wyposażenie 40 świetlic na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce.

Jeśli chcesz, aby powstał kolejny Pokój Życzliwości, wesprzyj naszą akcję na www.pokojezyczliwosci.pl