Balonolas 2015 – zabawa na Ołbinie

fot. Katsuhito Nojiri/ CC by 2.0/ flickr.com

fot. Katsuhito Nojiri/ CC by 2.0/ flickr.com

Wrocław to nie tylko Rynek i jego okolice. W rozpoczynającym się sezonie wakacyjnym możemy liczyć na wydarzenia, które obejmą także nieoczywiste dla wszystkich miejsca do zabawy. Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca, będzie można uczestniczyć w IV Międzynarodowym Ołbiskim Festiwalu Podwórkowym Balonolas 2015.

Festiwal obejmie kwadrat czterech ulic: Norberta Barlickiego, Elizy Orzeszkowej, Stefana Żeromskiego i Nowowiejskiej. W programie przewidziane jest m.in. tworzenie murala dla osób widzących i niewidomych, przygotowywane przez rumuńsko-francuskiego artystę George’a Bodocana, warsztaty zabawy dla najmłodszych, czy otwarta scena, na której każdy będzie mógł zaśpiewać.

Następnego dnia już od godziny 11:00 rozpocznie się kolejna część Festiwalu. Teatr Małe Mi przedstawi spektakl „Fintikluszki”, a po południu będzie można współuczestniczyć w specjalnych warsztatach. Dzień zakończy się debatą społeczną, działaniami performatywnymi i koncertami, które uświetnią spędzony tam czas.

Festiwal Balonolas to działanie performatywne dla mieszkańców Osiedla Ołbin. Działanie ma na celu powrót do korzeni – czyli wyjście z domu i spotkanie się w okolicznościach zabawy. Na mocy tej idei przybyło hasło tegorocznego festiwalu – „BAZA-BA-WA”. Podczas festiwalu Balonolas każdy ma prawo być coś wymyślić lub zgapić.

Pełny program festiwalu: https://www.facebook.com/events/984371288248004/