Autor projektu włoskiego krasnala poprowadzi warsztaty z komiksu

Laca De La Vega (Luca Montagliani), który jest autorem projektu graficznego włoskiego krasnala wrocławskiego, nauczy najmłodszych i nie tylko, jak powstaje komiks. Warsztaty organizuje Mediateka i klaster Creativro.

Luca swoją pracę artystyczną rozpoczął w 1994 roku w Genui. Współpracował z Giorgio Rebuffim, jednym z najbardziej płodnych autorów komiksów we Włoszech, jak również z Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik i Lucca Comics and Games. Kieruje Stowarzyszeniem Kulturalnym „Anexia”, zajmuje się wydawaniem komiksów z przygodami własnego bohatera o imieniu Pasol.

Luca jest również autorem projektu włoskiego krasnala, który we Wrocławiu zawita pod koniec sierpnia. Jego projekty mogliście już zobaczyć na naszej stronie – tak będzie wyglądał włoski krasnal.

Warsztaty pozwolą ocenić, czy we Wrocławiu może powstać pierwsza zagraniczna „filia” włoskiego Instytutu, którego Luca jest jednym z założycieli.

Na warsztaty mogą przyjść dzieci w wieku 6-13 lat. Odbędą się w środę, 28 sierpnia, w Mediatece przy Wrocławskim Teatrze Lalek w godzinach od 10.00 do 12.00.

Scenariusz zajęć:
Włoski Krasnal Wrocławski właśnie dotarł do Wrocławia. Szukając miejsca parkingowego dla swojej Vespy 125, dzięki pomocy dzieci, artysty i pedagog dr Kamili Kamińskiej może lepiej poznać nasze miasto.
Liczba dostępnych miejsc: 15.

W tym samym dniu, od godziny 17.00 do 20.00 zapraszamy również dorosłych do udziału w warsztacie eksplorującym najczęściej wykorzystywane perspektywy i spojrzenia w narracji komiksowej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak mały krasnal może stać się ambasadorem turystycznym Wrocławia. W szczególności celem będzie realizacja historii rozgrywającej się w najbardziej znanych lokalizacjach Wrocławia za pomocą co najmniej trzech kadrów z rysunkami.
Liczba dostępnych miejsc: 15.

Warsztaty prowadzone w języku polskim.
Zapisy trwają do 24 sierpnia, prosimy osoby zainteresowane udziałem o przesłanie zgłoszenia na adres marcello.murgia@araw.pl.