Atrakcje dla dzieci w ramach Świebodzkiego Targu Kultury

fot. "Wroclaw dworzec Swiebodzki PKP". Licencja: Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/

fot. „Wroclaw dworzec Swiebodzki PKP”. Licencja: Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/

Świebodzki Targ Kultury to inicjatywa, która zaprasza ludzi sztuki do zabytkowych wnętrz dworca i na stare perony. W obu tych miejscach można posłuchać koncertów, obejrzeć filmy i pobawić się kolejką.

W całym programie Świebodzkiego Targu Kultury, to soboty są zarezerwowane dla dzieci. Już 12 września weekend rozpocznie bajkowy poranek kinowy. Polecamy przyjechać rowerem i rozsiąść się na leżakach, by na wielkim ekranie obejrzeć bajkowe hity. Po kinowych emocjach dzieci z pewnością nie pogardzą warsztatami i animacjami – „Mali Miejscy Ogrodnicy” lub „Kolejkowo”.

Dorośli będą mogli w tym czasie wymienić się książkami lub zakupić jakąś płytę na giełdzie fonograficznej. Dla tych z artystycznym zacięciem dostępne będą warsztaty z tworzenia koszulek oraz wykład „Jak odkrywać miasto na nowo”. Ci, którzy nie mieli możliwości wziąć udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, powinni ucieszyć się z możliwości obejrzenia filmu „Dystans” zupełnie za darmo.

Program:

11-12 Bajkowy poranek kinowy
12-15 Warsztaty i animacje dla dzieci – Mali Miejscy Ogrodnicy i Kolejkowo
12:00 Dolnośląska Giełda Fonograficzna
12:00 Bookcrossing
12:00 Spotkania i warsztaty dla dorosłych:
– Manufaktura koszulek
14:30 „Jak odkrywać miasto na nowo” – spotkanie z Tomaszem Jakubem Sysło – @igerswroclaw
20:00 Scena Muzyczna: Cosovel
21:30 Kino Plenerowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: „Dystans”, reż Sergio Caballero (film udostępniony dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Nowe Horyzonty)