Akademia Małych Mistrzów startuje we Wrocławiu

Już w najbliższą środę, 15 października, uczniowie wrocławskich szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym treningu piłki ręcznej. Wyjątkowym, bo pod mistrzowskim okiem wielokrotnego reprezentanta Polski, Artura Siódmiaka.

Otwarty Trening Piłki Ręcznej to wydarzenie organizowane w ramach akcji PGNiG Akademia Małych Mistrzów. Inicjatywa ta wpisuje się znakomicie w misję propagowania aktywności ruchowej w okresie przygotowań do Światowych Igrzysk Sportowych, została więc objęta patronatem The World Games 2017.

Środowe wydarzenie to kolejna odsłona przedsięwzięcia Fundacji Akademia Sportu i PGNiG, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. To dla nich w latach 2014-2017 ma powstać 16 oddziałów akademii (po jednym w każdym województwie) – miejsc aktywizacji sportowej.

Otwarte zajęcia z Arturem Siódmiakiem rozpoczynają cykl darmowych treningów, które przez najbliższy rok będą obywać się regularnie dwa razy w tygodniu, z podziałem na dwie grupy wiekowe (klasy 1-3 oraz 4-6). Na inauguracji kampanii w stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie przedstawicieli organizatora Światowych Igrzysk Sportowych.

Zajęcia wystartują w środę (15.10) o godzinie 15.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 109, przy ul. Inżynierskiej 54 we Wrocławiu. Będą emocje sportowe połączone z praktycznymi wskazówkami mistrza. Będzie też można dowiedzieć się więcej o samych Igrzyskach, jakie szykują się ma Dolnym Śląsku już za 3 lata.

Wstęp wolny, więcej na www.FundacjaAkademiaSportu.pl