222 urodziny Aleksandra Fredry

Sludge G/(CC BY-SA 2.0)/flickr.com

Sludge G/(CC BY-SA 2.0)/flickr.com

W najbliższą niedzielę, czyli 14 czerwca uczcimy twórczość Aleksandra hr. Fredry. Uroczystości odbędą się na wrocławskim Rynku i w Parku Staromiejskim.

Wrocławski Teatr Komedia we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr XIII im. Aleksandra Fredry oraz Zakładem Narodowym im. Ossolińskich przygotowali program, w którym znalazło się miejsce na symboliczne złożenie życzeń, spektakl i recytacje.

O godzinie 15:00 przewidziane jest spotkanie Jarosława Delewskiego, dyrektora Departamentu Edukacji, uczniów XIII LO i aktorów Wrocławskiego Teatru Komedia pod pomnikiem Aleksandra Fredry i symboliczne złożenie życzeń Jubilatowi

Następnie, tuż przed 16:00 w Parku Staromiejskim mali wrocławianie będą mogli poznać XVIII i XIX-wieczne dzieła Jubilata ze zbiorów. Tam też pojawi się również pokaz Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jedliniok” oraz recytacja fragmentów utworów przez aktorów Teatru Komedia

O 16:45 będzie można posłuchać ciekawostek związanych z życiem Aleksandra Fredry. Przedstawi je dr Grzegorz Polak z Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Dzień zakończy spektakl plenerowy ,,Zemsta”, który odbędzie się o godzinie 17:00 na Scenie Letniej. Na deskach pojawi się zespół Wrocławskiego Teatru Komedia. Jeśli pogoda nie dopisze, spektakl będzie można zobaczyć w gmachu Teatru Lalek.