150. urodziny wrocławskiego ZOO! Fotorelacja

zooSesja zdjęciowa w klimacie XIX wieku, pokazy filmu animowanego o historii ogrodu, konkursy z nagrodami i karmienie stadka lemurów wzbogacone o prelekcję. Tak wrocławskie ZOO świętuje obchody 150. rocznicy swojego istnienia.

Pierwsi zwiedzający odwiedzili ZOO dokładnie 10 lipca 1865 roku. Od tego czasu ogród zoologiczny bardzo się zmienił. Największą innowacją jest Afrykarium, które ciągle wolne ma niektóre wybiegi.

W oczekiwaniu na nowych lokatorów pracownicy ZOO zorganizowali obchody okrągłej rocznicy istnienia starej części ogrodu. Stąd większość atrakcji jest skupiona wokół terrarium i wybiegu lemurów. Na gości ZOO jeszcze przez dwa kolejne dni (11 i 12 lipca) czekać będą: konkursy, sprawdzające wiedzę o historii ZOO i jego mieszkańcach, promocja książki wydanej z okazji jubileuszu 150-lecia oraz pokazy filmu animowanego, omawiającego losy ogrodu.

Nie chcąc zdradzać zbyt wiele, z filmu można dowiedzieć się kilku ciekawostek… Na przykład o tym, jak zwierzęta znosiły warunki wojenne oraz powódź 1997 roku. Jednak najciekawsza jest historia goryli, które pewnego dnia opuściły swoje wybiegi i do siódmej rano spacerowały po całym ogrodzie! Film można zobaczyć w sali konferencyjnej Afrykarium.

W piątek (10 lipca) dla gości ZOO przygotowano jeszcze dwie dodatkowe atrakcje. Tylko dziś na ścieżkach ogrodu można było spotkać trzy pary w strojach z XIX wieku. Co więcej, w okolicach godziny 13:00 zwyczajowe karmienie zwierząt zostało urozmaicone opowieścią o ich zwyczajach. Pracownicy ZOO pokazali czym karmią lemury. Opowiedzieli, że zwierzęta te zarówno na wolności, jak i w ZOO żywią się płatkami kwiatów, owocami, nektarem i liśćmi wierzby o słodkawym smaku.

Wygląda na to, że Lemury nie tylko uroczo wyglądają, ale i mają słodką dietę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów 150. rocznicy istnienia wrocławskiego ogrodu zoologicznego.