„Życzliwa jedenastka” na rynku

Happening odbędzie się dzięki wsparciu Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia, Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Stowarzyszenia Pozytywne.com. W wydarzeniu czynny udział weźmie ponad 130 uczniów XI LO oraz jedna klasa z XXX LO.

Harmonogram działań podczas Dnia Życzliwości:

1. Zaczynamy o godz. 13.20 od ułożenia na placu Solnym tzw. kartoniady. Będzie to wizerunek znanej wszystkim uśmiechniętej buzi w formie emotikonu widoczny tylko z wysokich pięter budynków.

2. Około godz. 13.50 wyruszamy pod Ratusz, aby otoczyć go „łańcuchem życzliwości” utworzonym z nas samych. Liczymy, że uda nam się zachęcić przechodzących wrocławian do wspólnej zabawy i pomocy w domknięciu łańcucha.

3. Następnie, około godz. 14.10, rozpoczniemy Koncert Piosenek Pozytywnych. Będziemy wykonywać najbardziej optymistyczne utwory, jakie znamy.

4. O godz. 15.00 odtańczymy wspólnie z tancerzami ze Stowarzyszenia Pozytywne.com „taniec życzliwości”.

Przez cały czas trwania akcji będziemy zachęcali wrocławian do okazywania radości i życzliwości oraz uśmiechania się. Będziemy nosili transparenty, rozdawali „darmowe przytulasy”, balony, kalendarzyki i różowe okulary. W ramach życzliwego gestu w kierunku potrzebujących odbędzie się również kwesta na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy wszystkich wrocławian do przyłączenia się do akcji, wspólnego śpiewania, tańczenia, przytulania i uśmiechania się.

A wieczorem, o godz. 19.00 w klubie ETER, odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Wystąpią zespół Indios Bravos oraz laureaci konkursu piosenki „Kawałek Wrocławia”. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek w cenie 20 zł zostanie przekazany Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej na www.dzienzyczliwosci.pl.