Znamy zwycięzców konkursu na bajkę o wrocławskich krasnalach!

krasnale-konkursOd 1 maja do 30 czerwca zbieraliśmy opowiadania i sztuki dramatyczne inspirowane wrocławskimi krasnalami. Przyszedł czas, by nagrodzić prace wybrane przez jurorów i obwieścić wszystkim, że podczas tegorocznego Festiwalu Krasnoludków teatr Gili Gili zagra aż dwa spektakle stworzone na bazie konkursowych tekstów.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, tak i w tegorocznej edycji zobaczymy na scenie nowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. Dwie z nich inspirowane będą utworami nagrodzonymi w konkursie na bajkę o wrocławskich krasnoludkach, który właśnie został rozstrzygnięty.

Nagrody główne – czytniki książek Amazon Kindle – trafią do dwóch wrocławianek:
Pani Agnieszki Poznańskiej za bajkę „Sensacja” i Pani Katarzyny Krzemińskiej  za bajkę „Każdy ma swoją moc”.

To właśnie bajki tych dwóch Pań najbardziej spodobały się jurorom i natchną grupę teatralną Gili Gili do stworzenia nowych przedstawień, których bohaterami będą krasnoludki.  Premiera przedstawień odbędzie się 17 września (w drugim dniu Festiwalu Krasnoludków) na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. Już wkrótce ujawnimy więcej szczegółów związanych z wrocławskim świętem krasnali.