Znamy imię włoskiego krasnala. Zwie się Italudek!

Uroczysta kapituła, na którą złożyły się wrocławskie krasnale, a także Wy, drodzy Czytelnicy, zadecydowała, jakie imię będzie nosił włoski mieszkaniec krasnalowego miasta. Stacjonujący na murach pasażu włoskiego przy ulicy Więziennej skrzat zwie się Italudek!

Wybór nie był łatwy. Imię dla krasnala to niemalże rzecz święta, której nie można zmienić, a która bardzo mocno charakteryzuje jego właściciela. Musi nie tylko pasować do małego mieszkańca, ale też być interesujące, łatwe do zapamiętania. Dlatego też, na naszą prośbę, zagłosowaliście na najlepsze imię dla krasnala z Włoch. Wśród naszych propozycji znalazły się: Italudek, nieco dłuższe Włoski Krasnal Wrocławski, Italo, Krasnano i Cesare.

Poza głosowaniem na imię, podsyłaliście również własne propozycje, wśród których znalazły się między innymi Salvatore i Romano Italiano. Wszystkie są urocze i podobały się krasnalowi, jednak ostatecznie najwięcej, bo ponad połowę głosów, oddaliście na imię Italudek. Włoski krasnal, zgodnie z obrządkiem, przyjął imię i wraz z resztą krasnalowych braci świętował nowe imię w Mysiej Dziurze popijając piwo lukrecjowe.

Oddaliście łącznie 24 głosy (dziękujemy!). 13 z nich było zdecydowanie po stronie Italudka. Nieco mniej, bo 8 głosów, opowiedziało się za imieniem Italo. Dwa głosy zebrała propozycja nazwania krasnala imieniem Krasnano, jeden głos – Cesare. Imię Włoski Krasnal Wrocławski nie zdobyło uznania żadnego z głosujących.

Redakcja Krasnale.pl, fundatorzy włoskiego krasnala oraz Italudek bardzo Wam wszystkim dziękują! Odwiedźcie krasnala przy najbliższej możliwej okazji 😉