Zakończyliśmy działania w Wielkiej Wiosce Krasnoludków! Zobacz fotorelację

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków mija pod znakiem słońca i dobrej zabawy. Właśnie zamknęliśmy Wielką Wioskę Krasnali i szykujemy Ogród Staromiejski do dalszych działań. Zobaczcie, co się działo do tej pory.

Wielka Wioska Krasnali od rana przeżywała oblężenie, a zabawom nie było końca. Bańki mydlane, skrzaty z gliny, zabawa kolejkami, nauka chodzenia na szczudłach i  szukanie… dźwięków, fotograficzne atelier i  krasnalowe graffiti. Och! Czego tam nie było.

Jedną z warsztatowych sekcji były “Dziecięce strefy plastyczne”. Tam krasnalowi wysłannicy wybrali najpiękniejsze i najciekawsze prace, które zostaną wystawione w Ratuszu 16 września, o godzinie 15.00. Dla wielu Dzieci będzie to pierwsza poważna wystawa w ich życiu. Już teraz zachęcamy do odwiedzenia wystawy. Wstęp będzie wolny.

O dobry nastrój naszych gości zadbał takżeTeatr Układ Formalny, który co godzinę wystawiał jedną z trzech krasnalowych bajek: “Rowerowe esy floresy”, “Na migi” i “Między innymi”.

Nie możemy nie wspomnieć o grze miejskiej “Krasnale na naszych podwórkach. Kilkadziesiąt drużyn wyruszyło na ulice Wrocławia, aby na dziewięciu stacjach odkrywać na nowo stare, dziecięce zabawy. Spośród wszystkich drużyn, które szczęśliwie dotarły na metę, nasze krasnale wylosowały 14 i wręczyły im skrzacie nagrody. A oto nasi zwycięzcy:

1.Leszek, Jowita, Natasza, Lena, Lidka Korczakowie

2. Marta, Milena, Monika, Michał Dębkowie
3. Wojtek, Justyna, Maja Dzierbiccy
4. Marlena, Karia, Ingrid Siek
5. Gosia, Milena, Kamila Gryszko
6. Blanka, Małgorzata Leśniewskie
7. Kuba, Zosia, Robert, Patrycja Skrzypczaki
8. Natalia, Magda, Karol Ostrowscy
9. Witek, Lucio, Madzia, Gosia, Wiąckowie zwani również drużyną Odyna
10. Anna Witkowska i Karolina Kamińska
11. Anna, Julia, Katarzyna, Krzysztof Walczakowie
12. Wojciech Szczepański, Filip, Beata i Szymon Nippe
13. Zosia, Ula, Sylwia, Jacek Antończakowie
14 Jaśmina, Jeremi, Justyna Osiadaczowie i Milena Pawlak

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Przed nami długo wyczekiwane, pierwsze w historii Krasnalowe Silent Disco. 3 Trzech DJ-ów, 500 słuchawek, mnóstwo dobrej muzyki i wyjątkowa sceneria Ogrodu Staromiejskiego. Startujemy o 21.00!