Wyścigi Rowerkowe we Wrocławiu!

Rusza 5 edycja wyścigów rowerkowych. Tour Kocham Rowerek w tym roku odwiedzi aż 16 miast we wszystkich województwach. We Wrocławiu spotykamy się 18 maja o godz. 10.00 w Parku Tołpy.

Wyścigi Rowerkowe to rodzinna impreza w formie pikniku, podczas której najmłodsi uczestnicy (3-10 lat) ścigają się na rowerach. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody.

Poza samym wyścigiem, organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących, które mają nauczyć najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. W parku powstanie tymczasowe miasteczko ruchu, w którym policjanci będą udzielać rad o bezpieczeństwie i przepisach drogowych. Ponadto na specjalnym torze przeszkód będzie można szlifować technikę poruszania się na rowerze.

Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica lub prawnego opiekuna. Zapisać można się e-mailowo pod adresem zapisy@wyscigirowerkowe.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w wyścigach jest bezpłatny.