Wypożycz książkę na Wyspie Słodowej

Podczas pikników rodzinnych nie może zabraknąć dobrej książki, dlatego na Wyspę Słodową powracają spotkania z cyklu Biblioteki Plenerowej. Będzie można wypożyczyć książkę zarówno na miejscu, jak i do domu.

Na pikniki pełne atrakcji zapraszamy w wakacyjne niedziele: 27 lipca (od godziny 14.00 do 19.00), 10 i 24 sierpnia (od godziny 13.00 do 18.00). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. W tegorocznym programie Biblioteki Plenerowej dominują warsztaty inspirowane konkretnymi publikacjami, znalazły się w nim m.in.: działania plastyczne „Modne preludium deszczowe”, gry i zabawy w języku angielskim, spacery z przewodnikiem, wspólne przygotowywanie przekąsek.

Za każdym razem udostępniane są zbiory oraz bibliografia wybranych pozycji literatury dla dzieci i dorosłych. Książki można czytać na Wyspie, korzystając z rozstawionych na niej leżaków.

Najbliższe spotkanie (niedziela, 27 lipca) to przygoda z Sokratesem na Wyspie Bielarskiej, zabawy słowne w języku angielskim inspirowane światem bajek Erica Carle’a oraz pełna niespodzianek gra terenowa pt. „W kierunku szachistów i Krzywego Komina”.