Wyjątkowy film powstaje we Wrocławiu. Poszukiwani są artyści malarze

We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych powstaje część produkcji „Twój Vincent” („Loving Vincent”) − pierwszego na świecie pełnometrażowego filmu tworzonego w technice animacji malarskiej.

Fabułę filmu stanowi intryga osnuta wokół zagadkowej śmierci Vincenta van Gogha, który zmarł w wieku 37 lat na skutek postrzału z broni palnej. Historię życia i kontrowersyjnej śmierci artysty opowiedzą bohaterowie jego dzieł. Animacja produkowana jest przez BreakThru Productions, firmę założoną przez Hugh Welchmana, który w 2008 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film „Piotruś i wilk”. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Dorota Kobiela.

 

Film „Twój Vincent” to produkcja niezwykła. Kilkudziesięciu artystów, na specjalnie zaprojektowanych stanowiskach tzw. PAWS (ang. Painted Animation Work Stations), stworzy farbami olejnymi na płótnie łącznie 60 tysięcy obrazów, z których każdy stanowić będzie pojedynczą klatkę filmową. Technika ta po raz pierwszy  zostanie zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesie najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Zakończenie produkcji planowane jest na przełomie 2015 i 2016 roku.

Do projektu „Twój Vincent” realizowanego w CeTA we Wrocławiu poszukiwani są artyści malarze. Wymagania:

  •     solidny warsztat malarski, imitatorski
  •     umiejętność odwzorowywania według zadanego stylu
  •     obsługa komputera na poziomie podstawowym.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie portfolio z dopiskiem „Loving Vincent” na adres: praca@breakthrufilms.pl