Wrocławskie kolędowanie, czyli wspólne śpiewanie na Rynku

Nic tak nie cieszy w czasie świąt, jak spędzanie czasu razem i wspólne kolędowanie. Zaproście zatem znajomych oraz rodzinę na śpiewanie kolęd we Wrocławiu!

14 grudnia, od godz. 15.00 przy fontannie na ul. Oławskiej, fontannie na ul. Wita Stwosza, na placu przed Kościołem Garnizonowym oraz przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać przedstawicieli grup happeningowych, którzy postarają się zwrócić na siebie uwagę przechodniów.

Nie zabraknie pierniczków, wzajemnego przytulania się i składania życzeń oraz pieśni z różnych krajów i regionów świata. Około godz. 15:20 grupy spotkają się na pl. Gołębim przy wrocławskiej choince, gdzie rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd, wzbogacone działaniami animacyjnymi. Na zakończenie happeningu uczestnicy wspólnie odśpiewają dwie kolędy – „Cichą noc” ze zwrotkami w różnych językach oraz „Bóg się rodzi”.

W akcji wezmą udział grupy reprezentujące mniejszości narodowe żyjące we Wrocławiu: Związek Ukraińców w Polsce Oddział Wrocław, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne Oddział we Wrocławiu, Stowarzyszenie Greków w Polsce – Odysseas, osoby narodowości czeskiej i fińskiej oraz wrocławskie chóry senioralne.