Wrocławski Życzliwek Podróżnik zamieszkał w Warszawie! Zobacz fotorelację

Stało się! Wrocławski Życzliwek Podróżnik zawitał do Warszawy. W piątek 22 września zamieszkał na bulwarze Jana Karskiego. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Warszawa to piąte – po Poznaniu, Szczecinie, Łodzi i Katowicach – miasto, które otrzymało od Wrocławia Krasnala Życzliwka Podróżnika. Pomysłodawcą całej akcji jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, a jej współorganizatorem Miasto Stołeczne Warszawa.

Krasnal na swoje miejsce zamieszkania wybrał bulwar Jana Karskiego umieszony na wysokości przejścia podziemnego przy ulicy Boleść. Na miejsce dotarł specjalnym, skrzacim autobusem, który wyruszył z wrocławskiego Rynku. W podróży towarzyszył mu brat Życzliwek, dziennikarze i co najważniejsze – miłośnicy skrzatów. Krasnal trzymający w jednej ręce charakterystyczny słonecznik, a w drugiej podróżną torbę z miejsca zaskarbił sobie serca przybyłych warszawian. Po oficjalnym przywitaniu przyszedł czas na zdjęcia i przybijanie krasnalowych piątek.

Jesteśmy pewni, że Życzliwek Podróżnik będzie czuł się dobrze w stolicy naszego kraju i z dumą sławił imię ukochanego Wrocławia.