Witamy krasnala Księcia Witolda!

#KrasnalKsiazeWitoldCzy pozycja Papy Krasnala jest zagrożona? A może to Neptunek powinien obawiać się podziału władzy? We Wrocławiu zamieszkał pochodzący z królewskiego rodu Krasnal Książę Witold.

Książę Witold przybył do miasta 14 listopada 2016 roku. Pojawił się niespodziewanie, pod osłoną nocy. I należy dodać, że całkiem anonimowo. Krasnal nie lubi bowiem obnosić się ze swoim pochodzeniem. A trzeba powiedzieć, że płynie w nim prawdziwie błękitna krew. Książę Witold jest potomkiem belgijskiego króla Arthura, władcy tamtejszego skrzaciego podziemia. Jak jego syn znalazł się we Wrocławiu? Cóż, Książę w 2017 roku miał przejąć część władzy po swoim ojcu. A że chciał poznawać świat i inne kultury, wcześniej postanowił zrobić sobie gap year. Odwiedzając różne kraje, wiele dobrego słyszał o stolicy Dolnego Śląska i jej mieszkańcach. Dlatego przyjechał i tutaj. Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z mieszkańcami i innymi skrzatami. O wyjeździe nie było mowy. Postanowił zostać, mimo że wiązało się to ze zrzeczeniem się korony w swoim rodzinnym kraju.

Był tylko jeden problem. Nikt nie wiedział, jak krasnal miał na imię (przedstawiał się po prostu jako “Skrzat”). Dlatego mieszkańcy postanowili zorganizować konkurs, w którym wybrali mu imię. I tak Skrzat został Księciem Witoldem. Cóż, przeznaczenia nie da się oszukać. Kompletnie nie wiemy, co go zdradziło… Szlachetny wyraz twarzy czy długa broda? A może strojne szaty, peleryna i korona?

Krasnal Książę Witold tymczasowo mieszka przy ulicy Garbary 2, gdzie znajduje się biuro  sprzedaży Bulwarów Książęcych, inwestycji belgijskiego dewelopera BPI Polska. Jednak docelowo zamieszka na terenie osiedla, między dwoma ramionami Odry.

Odwiedź profil Księcia Witolda.