Wielka Wioska Krasnoludków

Wioska, która co roku powstaje w Ogrodzie Staromiejskim podczas Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków pozwala każdemu przenieść się na chwilę do wyjątkowego świata krasnali. Udział w Wielkiej Wiosce Krasnali jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Aby wziąć udział w przygotowanych atrakcjach, wystarczy odwiedzić strefę w godzinach jej działania. A w tym roku w piątek i sobotę mamy kilka asów w rękawie!

Eksperci od wody z Hydropolis uchylą rąbka tajemnicy o tej pozornie dobrze znanej nam substancji i nawet suchy lód, mimo swojej ekstremalnie niskiej temperatury, nie ostudzi ich zapału. Artyści z Foliba Music zapraszają na warsztaty bębniarskie na scenie. Odwiedzi nas też Krab z Aquaparku i zaprosi na stoisko, na którym będzie można pomalować buzię, zrobić sobie zmywalny tatuaż, a co najważniejsze nauczyć się czegoś na temat ratownictwa wodnego i bezpieczeństwa nad wodą. Na terenie Ogrodu pojawi się też specjalna strefa miniatur wykonana przez Kolejkowo i ich słynne warsztaty tworzenia kamieniczek oraz stanowisko Piernikarni Wrocławskiej, na którym dzieci będą mogły darmowo ozdobić samodzielnie pierniczki.

Na terenie festiwalu stanie też krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych z gigazjeżdżalnią dla dzieci! Będzie można spróbować w niej swoich sił „cyrkowych” w akrobacji na szarfie, dostępne będą talerzyki żonglerskie czy rola bole!

Nowością na tegorocznym festiwalu jest strefa gier planszowych – do dyspozycji uczestników będzie prawie 300 gier o przeróżnej tematyce, w tym wielkoformatowa, stworzona specjalnie na festiwal, gra planszowa „Krasnoludki lecą na księżyc”.

Jak co roku można będzie samodzielnie wykonać krasnalowe pamiątki m.in. gipsowe odlewy krasnoludków, krasnalowe laleczki, czapeczki i brody, będzie także malowanie krasnoludków na drewnianych planszach.

Szczegóły w PROGRAMIE.

Serdecznie zapraszamy!