Weekendowe atrakcje dla dzieci na Wyspie Słodowej i na Pergoli

sportowa_wyspa_26_07_2015 5 (1)Najgorętszy weekend lata dobrze spędzić w pobliżu wody, nawet jeśli mowa tu o rzece lub o fontannie. Atrakcje na Pergoli i Wyspie słodowej nie pozwolą się nudzić. W planach są: warsztaty alchemiczne, sportowe miasteczko, biblioteka plenerowa i festiwal ulicznych smaków.

W sobotę i niedzielę Wyspa Piaskowa zmieni się w sportowe miasteczko. Między godziną 16:00 a 18:00 będzie można spróbować swoich sił w tańcu i aerobiku sportowym. Pozostałe sportowe atrakcje dostępne od południa to: pojedynki sumo, przeciąganie liny, bule, badmintony, turnballe, łuki oraz ścianka wspinaczkowa.

Na Wyspie Słodowej pojawi się również coś dla niestrudzonych upałem odkrywców. Na niedzielę zaplanowane są warsztaty z eksperymentami. Pojawią się kolorowe mikstury, menzurki i odczynniki.

Rodziny będą mogły również wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Bibliotekę Plenerową. W programie m.in. rodzinne konstruowanie (pomoc ojców i dziadków obowiązkowa!), teatrzyk ilustracji oraz wyścigi papierowych samolotów (konkurs z nagrodami).

W niedzielę nie zabraknie też gier planszowych – tym razem wypożyczalnię zasilą tytuły z nutką przygody. Z kolei miłośników Dalekiego Wschodu zapraszamy na warsztaty kultury japońskiej: pokazy i warsztaty kendo, japońskie szachy dla dorosłych i dzieci, naukę noszenia japońskich strojów oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami.

sportowa_wyspa_26_07_2015 16 (2)Sobotę i niedzielę będzie warto spędzić również na Pergoli. Od rana będzie można wziąć udział w licznych sportowych atrakcjach, grach i zabawach dla dzieci, festiwalu ulicznych smaków, wystawie zdjęć i pokazach kina plenerowego.

Najbliższa edycja Miasta w Formie będzie obejmować zajęcia taneczne, organizowane przez klub RM DANCE oraz zawody biegowe dla pań – RUNNING SKIRT.

W niedzielę, między godziną 12:00 a 18:00, Klub Sportowy Ślęza Wrocław poprowadzi zajęcia koszykówki dla dzieci, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Przez cały weekend na Pergoli odbywać się będzie najsłodsza z atrakcji, czyli pokaz wykonywania słodyczy. Za każdym razem będzie można trafić na niego około godziny 12:00/12:30 oraz około 16:00/16:30. Dzieci ucieszy zapewne również możliwość pomalowania twarzy.