Wakacje w Ossolineum 2015

fot. Adam Smok/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Adam Smok/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Wrocławskie Ossolineum zaprasza na bezpłatne, wakacyjne zajęcia. Zakres tematyczny będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wakacje w Ossolineum to szansa na poznanie historii sztuki i wielu ciekawostek związanych z architekturą Wrocławia – zwłaszcza tych dotyczących mostów i kładek.

Spotkania będą się rozpoczynać w każdy lipcowy czwartek, zawsze o godzinie 11:00, w siedzibie Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37. Aby wziąć w nich udział wystarczy zarezerwować miejsce telefonicznie: 071 335 64 83 lub mailowo: edukacja@znio.pl.

Program obejmuje 4 spotkania, które poszerzą wiedzę o najważniejszych artystach polskiego i światowego formatu. Dzieci staną przed próbą dokonania interpretacji dzieł artystycznych oraz poznają architekturę Wrocławia, czyli Wenecji północy.

Program zajęć:
2 lipca
„Na tropie zaginionej kolekcji”

Poznamy rysunki znakomitego mistrza, Albrechta Dürera, które niegdyś znajdowały się w Ossolineum we Lwowie, a po II wojnie światowej uległy rozproszeniu. Będziemy wspólnie zastanawiać się, co przedstawiają oraz tropić miejsca ich obecnego przechowywania. Pełni wiedzy i wrażeń poszukamy w sobie artystycznych talentów i porysujemy. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

9 lipca
„Niełatwe, ale ciekawe – zmierz się z obrazem Jana Styki”

Spróbujemy rozszyfrować pewien duży obraz słynnego polskiego malarza, Jana Styki. Znajdziemy na nim różne wątki patriotyczne, które wiele opowiadają o polskiej historii. Poszukamy na wystawie również innych eksponatów, o podobnej tematyce. Następnie zamienimy się w wizjonerów przepowiadających przyszłość ojczyźnie, a swoje wizje przelejemy na papier. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

16 lipca
„Wenecja północy, czyli opowieści o mostach wrocławskich”

Wrocław porównywany jest do Wenecji. Co wspólnego ma stolica Dolnego Śląska z tym włoskim miastem, a także, jak dawniej wyglądały i jakie tajemnice kryją w sobie mosty wrocławskie? O tym wszystkim dowiesz się w czasie wakacyjnego spotkania w Ossolineum.
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

23 lipca
„Monety ze skarbonki rodziców”

Jak wyglądały monety w skarbonkach naszych rodziców? Czy różniły się od tych, których używamy dzisiaj? Aby się tego dowiedzieć, przyjdź do Ossolineum!
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak