W rynku czuć już atmosferę świąt! Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Idąc przez rynek można poczuć już świąteczną atmosferę. Wszystko przez jarmark bożonarodzeniowy, który właśnie został otwarty. Można napić się grzanego wina lub herbaty, zjeść coś na ciepło lub zimno i kupić świąteczne drobiazgi. Stoiska będą dostępne w rynku do 22 grudnia, a nad wszystkim czuwa krasnal Prezentuś.

W tym roku jarmark jest większy, niż w poprzednich latach. Poza ulicą Świdnicką i pręgierzem, obejmie również ulicę Oławską oraz północną pierzeję wrocławskiego Rynku. Na skraju pierzei północnej i wschodniej po raz pierwszy pojawił się „Kominkowy Domek” z wieżyczką. Pod dachem plenerowego kominka będzie można nie tylko się ogrzać, ale także skosztować jarmarkowych pyszności.

Nowością jest stoisko serwujące holenderskie waffiez – przepyszne wafelki z karmelem oraz naleśnikowe ciasteczka z konfiturami. Idealne do gorącej herbaty z miodem i malinami. Wielbiciele węgierskiej kuchni rozsmakują się nie tylko w puszystym aromatycznym kołaczu, ale także będą mogli skosztować oryginalnego, węgierskiego langosza.

Jarmark czynny jest codziennie od 10 do 22. Potrwa cały miesiąc, do 22 grudnia. A już 6 grudnia, w Mikołajki, na rynku rozbłyśnie bożonarodzeniowa choinka.