Trzy wesołe krasnoludki – niezwykły spektakl teatru Capitol

Pirnt Screen, źródło: youtube.com

Pirnt Screen, źródło: youtube.com

Jeszcze tylko 4 i 6 grudnia można będzie wybrać się na musical, który opowiada o przygodach trzech kolorowych krasnali: Modraczka, Żółtaszka i Poziomki. Spektakl jest w całości śpiewany i towarzyszy mu muzyka na żywo w wykonaniu i aranżacji zespołu Micromusic.

„Trzy wesołe krasnoludki” to 10 przygód, które  napisał i zilustrował w latach 30. ubiegłego wieku szwedzki autor książek dla dzieci, Einar Norelius. Opowieść przełożył na język polski L.J. Wirski i według tego właśnie tłumaczenia Jan Brzechwa spisał krasnoludkowy poemat wierszem. Dyrektor teatru, a także reżyser – Konrad Imiela – wzbogacił tekst o kilka autorskich historii i tak powstał spektakl, który dzieci zachwyci bajkową scenografią, a dorosłych przyciągnie warstwą muzyczną, którą stworzył zespół, który z pewnością znają – Micromusic.

Krasnoludki polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy. Nie zabraknie przygód i lekkiego humoru. Twórcy spektaklu zapewniają, że publiczność uwierzy w krasnoludki i bardzo możliwie, że jeszcze długo będzie nucić refren: „krasnoludek, gdy jest młody, wcale nie ma jeszcze brody. Żadnych ważnych spraw nie miewa, tylko bawi się i śpiewa”.

Szczegóły dotyczące rezerwacji biletów znajdują się na stronie organizatora.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów z przygotowań do musicalu: