Rusza Wrocław Trophy 2017 – międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży.

Między 7 a 9 lipca Wrocław stanie się areną zmagań 5. edycji Wrocław Trophy 2017. Na miejskich boiskach, sportowy bój stoczą dziecięce i młodzieżowe drużyny piłkarskie z blisko 20 krajów. Stolicę Dolnego Śląska będą reprezentować zespoły Parasola Wrocław i Śląska Wrocław.

Pierwsze gwizdki usłyszymy w piątek o godzinie 9 na Stadionie Olimpijskim i na Oławce na Niskich Łąkach. Jednak na oficjalną ceremonię powitalną zapraszamy na Plac Solny. Tam, o godzinie 20, zawodników powita doskonale znany polskim miłośnikom piłki nożnej Tadeusz Pawłowski – ambasador tegorocznej edycji. Warto tam być! Na wrocławian  czeka prezentacja flag, występy grupy akrobatycznej Everest oraz pokazy tańca Cheerleaders Wrocław. Młodszym widzom polecamy również wypatrywanie maskotki Wrocław Trophy.

To nie jedyne atrakcje dedykowane najmłodszym i ich rodzinom. Sobota to dobry dzień, aby zmierzyć się w Bitwie Bramkarskiej. Natomiast w niedzielę warto odwiedzić kompleks Stadionu Olimpijskiego. Organizatorzy przygotowali bowiem Rodzinną Strefę Kibica. Będzie można poleniuchować na leżakach, a na smakoszy będą czekać liczne punkty gastronomiczne. Nie zabraknie także dobrej muzyki.

Program Wrocław Trophy 2017:

7 lipca, godz. 20:00 – Ceremonia Powitalna (Wrocław, Plac Solny)

7-9 lipca, godz. 9:00-19:00 – Mecze – Kompleks Stadionu Olimpijskiego i Kompleks Stadionu „Oławka”

8 lipca, godz. 13:00-16:00 – Bitwa Bramkarska – Kompleks Stadionu Olimpijskiego

9 lipca, godz. 11:00-17:00 – Rodzinna Strefa Kibica – Kompleks Stadionu Olimpijskiego