Powitaj pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej

Tym razem nadejście wiosny świętujemy cały weekend. Na Wyspie Słodowej zagości strefa cyrkowa, artystyczna, będzie można wziąć udział w zajęciach ruchowych i posłuchać koncertów w plenerze. Pogoda ma dopisywać, więc zapraszamy już teraz!

Na Wyspach Słodowej i Piaskowej zagości więc kilka stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Start imprezy w piątek, 21 marca, o godzinie 11:00, koniec o 22:00. Wstęp wolny.

Na Wyspie Słodowej pojawi się strefa artystyczna i cyrkowa. I tak przez dwa dni będzie można tu spróbować swoich sił w akrobatyce powietrznej, nauce nowozelandzkiego tańca poi, chodzenia na szczudłach, czy flowerstick. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach gry na bębnach, robienia biżuterii, scrapbookingu czy skonstruować własne, niepowtarzalne skrzydła.

Zgodnie z tradycjną zostanie także utopiona marzanna. Pod okiem jednego z wykładowców Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST – Marcina Rasiaka coroczny rytuał wyrzucania kukieł do wody przeobrazi się w dwudniowy happening. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie różnokolorowych plastikowych butelek, makulatury i innych materiałów recyklingowych, które zostaną użyte do wykonania kukieł.

Warsztatom towarzyszyć będą akcje twórcze: ściana wiosennych wpisów i wiosennego malowania, Hyde Park, Crazy Fryz Salon oraz konkursy dla uczestników – na najlepsze przebranie i najciekawszą fryzurę.

Istotnym elementem imprezy będzie zbiórka elektroodpadów, na które zostaną podstawione specjalne kontenery. Zachęcamy wszystkich wrocławian do przewietrzenia mieszkań na wiosnę i pozbycia się niepotrzebnych sprzętów. Na Wyspie Słodowej stanie także Ekonamiot, w którym odbywać się będą wykłady, pokazy i prezentacje poświęcone zdrowej żywności i trybowi życia oraz aktywnym formom spędzania czasu wolnego.

Wyspa Piaskowa zamieni się natomiast w miasteczko sportowe. Pojawi się tam ścianka wspinaczkowa, będzie też można wziąć udział w turnieju w piłkarzykach stołowych o tytuł króla i królowej wiosny. Na spragnionych przeżyć ekstremalnych czekać będzie laserowy paintball, a miłośników nietypowych sportów zainteresują z pewnością interaktywne pokazy dyscyplin nieolimpijskich (m.in.: softball, lacrosse, frisbee ultimate, rugby).

Wieczory zdominują koncerty. Pierwszego dnia gwiazdą będzie Maleo Reggae Rockers, którego występ poprzedzi fire show – obraz malowany ogniem, przygotowany przez pięciu młodych artystów z Wrocławia i Nysy. Oprócz tego w piątek wystąpią lokalne zespoły: Blue Balls Effect, Blind Cow, People of the Haze oraz Charles Moon. Sobota to z kolei występy grup: Snake Chammer, Symbioza, Scoffers Band, Children of the Revolution, M&M’Skład i gwiazdy wieczoru – zespołu Rabastabarbar. Koncerty potrwają od 16.00 do 21.30.