Poczytaj mi Wrocław. Literackie atrakcje dla dzieci

book-436508_640W weekend 22-24 kwietnia Wrocław oficjalnie stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Z tej okazji na dzieci czekać będzie szereg propozycji.

22 kwietnia, 17:00

Spotkanie z Iwoną Chmielweską, autorką książek obrazkowych oraz warsztaty plastyczne „Szczeliny istnienia, czyli z czego składa się człowiek”. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat wyruszą w podróż z książką „Maum” i spróbują poszukać metaforycznego domu, w którym mieszkają.

23 kwietnia, 11:00

Warsztaty rodzinne szEKSPERCI, podczas których sprawdzimy, jak projekty książek zmieniały się na przestrzeni lat oraz co mają wspólnego z plakatem. Warsztaty poprowadzą 3D, czyli Dizajn dla Dzieci.

23 kwietnia, 13:00

warsztaty Domy jak lusterka. Każdy uczestnik spotkania skonstruuje wyjątkowy papierowy dom, w którym rozgości się i zamieszka. To będą kreatywne zabawy z tekturą.

23 kwietnia, 15:00

Otwarte spotkanie Trójka czyta dzieciom. Dziennikarze radiowej Trójki – Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś – będą czytać dzieciom bajki.

Wszystkie spotkania odbędą się w Barze Barbara przy ul. Świdnickiej 8 c i są bezpłatne. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczeliny istnienia, Domy jak lusterka: zapisy pod adresem literatura@wroclaw2016.pl

szEKSPERCI: zapisy pod adresem 3d@bwa.wroc.pl