Pikniki rodzinne, festyny i wyścigi rowerowe we wrocławskich parkach. Sprawdź harmonogram na najbliższą sobotę

fot. Lauren Hammond/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Lauren Hammond/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Festyn pod hasłem „Po sąsiedzku” już w najbliższą sobotę. Warto przyjść z rodzinami, dziećmi, przyjaciółmi i zwierzakami. Dobra zabawa gwarantowana! W programie: koncert, punkt rowerowy, porady specjalistów, tworzenie latawców.

VII Rodzinny Festyn Osiedlowy

Stowarzyszenie Żółty Parasol zaprasza na VII Rodzinny Festyn Osiedlowy, który potrwa całą sobotę (23 maja), a rozpocznie się o godzinie 14:00. Będzie to wydarzenie plenerowe, które odbędzie się w Parku im. Stanisława Tołpy, przy ul. Nowowiejskiej.

Z aktywności sportowych można liczyć na II Ołbiński Turniej Tenisa Stołowego i międzypokoleniowy turniej piłki nożnej. Pojawi się także zespół taneczny 3 Dance.

Z wydarzeń około artystycznych, podczas festynu wystąpi ze swoim koncertem wokalnym Śpiewająca Zgraja. Czas umili także malowanie twarzy oraz warsztat tworzenia latawców. Jako, że Nadodrze i Ołbin to dzielnice, które słyną ze swoich sklepów rzemieślniczych to podczas festynu nie może zabraknąć warsztatów pszczelarskich, alpinistycznych, recyklingowych i punktu rowerowego, oferującego naprawę i porady.

Zarówno dzieci, jak i rodziców przyciągnie rodzinna atmosfera. Najmłodsi dostaną specjalnie zaaranżowany kącik zabaw, kuglarza i bańki mydlane. Zapewne nikt nie pogardzi również ciastami sprzedawanymi na osiedlowym kiermaszu i konkursami z nagrodami. Dla dorosłych przewidziano Punkt Ołbińskich Darmowych Porad Wszelakich, gdzie dyżurować będzie prawnik, psycholog i dietetyk. Zapraszamy na festyn „Po sąsiedzku”!

Ojcowie na start!

Jeśli wizyta w Parku Tołpy odpada, to warto rozważyć wycieczkę do Lasu Osobowickiego między godziną 11:00 a 16:00. „Ojcowie na start” to zawody sportowe mające na celu promocję aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną, a szczególnie propagowanie świadomego ojcostwa. Wyjątkowy charakter tych zawodów polega na wspólnym starcie dzieci i rodziców.

Na 23 maja zaplanowano piknik, rozgrywki badmintona, wyścigi małych rowerków biegowych, grill, panel dyskusyjny „Wychowanie przez sport i rola ojca w rodzinie”. Najważniejszym punktem imprezy będzie drużynowy wyścig kolarski, który wystartuje o godzinie 11:00, w okolicach boiska leśnego. Rodzice i dzieci będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Trasa jest łatwa, mierzy 7 km. By wziąć udział w wyścigu wystarczy zarejestrować się na stronie organizatora.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń Rodzinnego Wyścigu Rowerowego „Ojcowie na start”:

9.00 – otwarcie biura zawodów i rejestracja uczestników
10.40 – zamknięcie zapisów
11.00 – rozpoczęcie wyścigu Ojcowie na START
12.45 – zamknięcie trasy
12.00 – 14.00 rodzinny piknik: grill w rodzinnych cenach i moc atrakcji dla dzieci
13.00 – panel „Wychowanie przez sport i rola ojca w rodzinie”
14.00 – wręczenie medali i dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach i konkursach
16.00 – zakończenie