Parki pełne kultury – cotygodniowe spotkania dzieci ze sztuką

parkiPawilony kultury stoją w Parku Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Dwa z nich oferują spotkania literackie dla dorosłych i dla dzieci.

Parki kultury to projekt, który oddaje organizację wydarzeń kulturalnych w ręce Wrocławian. To przestrzenie stworzone, by mieszkańcy mogli organizować spotkania, chwalić się swymi pasjami, prezentować talenty. Pawilony są wyposażone w scenę, mikrofony i nagłośnienie. Na publiczność czekają leżaki i krzesła. Dzieci będą mieć do dyspozycji kredki, kolorowanki, papier. Na miejscu można też pograć w badmintona i turnballa.

W każdą niedzielę stowarzyszenie Wybory Literackie zaprasza na „Popołudniową herbatkę z książką” w Parku Południowym. Podczas spotkań odczytywane są fragmenty polskiej literatury – wierszy oraz prozy. W minioną niedzielę aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich czytali „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego. Hasło wydarzenia zobowiązuje, więc za każdym razem o godzinie 17:00 istotnie pojawia się herbata.

O tej samej porze w Parku Grabiszyńskim odbywa się dziecięcy odpowiednik zaprezentowanej wcześniej imprezy, czyli „Czytanki dla dzieci”. Joanna Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl, przynosi ze sobą mądre książki do pawilonu kultury. Na polanie odbywa się nie tylko czytanie lektur, ale i zajęcia jogi, medytacji, czy pokazy stepowania. Bajki czytają nie tylko blogerzy, ale i aktorzy. W jedną z lipcowych niedziel na deskach pawilonu pojawił się krasnal, który przeczytał dzieciom Tutlandię autorstwa Agnieszki Ginko. W rolę krasnala wcielił się wrocławski artysta, który prowadzi stronę Teatromen.pl.

Spotkania w parkach potrwają do końca sierpnia.