Ostatnie krasnoludkowe wycieczki już za nami

Pierwsza grupa miłośników wrocławskich krasnali wyruszyła na wycieczkę pod koniec czerwca. A wydaje się jakby to było wczoraj… Od tamtego dnia, w każdy weekend (w lipcu i sierpniu wycieczki odbywały się w piątki, soboty i niedziele, a od września tylko w soboty i niedziele) rzesza młodszych i starszych poszukiwaczy skrzatów rozpoczynała swą wędrówkę. Zawsze pod przewodnictwem Marty Miniewicz, która w niesamowicie barwny i interesujący sposób potrafi opowiadać o najmniejszych mieszkańcach Wrocławia.

– Pani Marta jest osobą niezwykłą, to chodzący skarb. Niezwykle sympatyczna osoba, która potrafi zaciekawić swoimi opowieściami każdego. A jak opowiada… aż chce się słuchać. Widać, że lubi swoją pracę – pisze w liście do redakcji pani Dorota.

– Udało nam się wziąć udział we wszystkich 5 wycieczkach. To był naprawdę wspaniały pomysł. Dzieci dowiedziały się sporo o Wrocławiu i jego sekretach. A Pani Marta to najlepsza osoba na przewodnika dla dzieci, jakiego można sobie wyobrazić – dodaje pani Wioletta.

Takich głosów zadowolenia otrzymaliśmy naprawdę sporo. Cieszy nas to niezmiernie, a zainteresowanie wycieczkami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na każdą wyprawę zgłaszał się komplet uczestników, miejsca, które się zwalniały natychmiast znów się rozchodziły, a nasza skrzynka e-mailowa była zasypywana pytaniami o możliwość dołączenia do grup poszukiwaczy krasnoludków.

Łącznie w 51 wycieczkach wzięło udział ponad 2,5 tysiąca osób. Sami przyznacie, że ta liczba robi wrażenie.

Szkoda, że to już koniec… Ale przecież fakt, że nie będzie już zorganizowanych wypraw nie oznacza, że nie możecie na własną rękę podążać tropem wrocławskich skrzatów. One na pewno ucieszą się z każdej wizyty.

Na koniec przypominamy materiał telewizyjny poświęcony naszym wycieczkom, który został wyemitowany w programie „Wrocław Się!” na antenie TVP Info.

Gorąco dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich miłośników wrocławskich skrzatów!