Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Wrocławia. Dołącz do kolędników!

trzech kroliFantazyjne przebrania, śpiewanie kolęd, orkiestra policyjna i zabawa w dwa ognie to atrakcje, które już 6 stycznia czekać będą na dzieci na Ostrowie Tumskim oraz na wrocławskim Rynku.

Pochód wyruszy o godzinie 12:30 z Ostrowa Tumskiego. Rozpocznie się przy placu Katedralnym, a następnie kolędnicy przejdą ulicą Katedralną, mostem Tumskim, ulicą św. Jadwigi, placem Nowy Targ, obok placu Dominikańskiego, ulicą Oławską oraz zakończą pochód okrążeniem Rynku.

Organizatorzy zachęcają, by każdy uczestnik samodzielnie przygotował strój i koronę. Ci, którzy pojawią się bez przebrania, otrzymają papierowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

Organizatorzy przygotowali również aplikację mobilną, na której można znaleźć słowa kolęd z chwytami gitarowymi. Aplikacja dostępna jest w sklepie google play. Jej użytkownicy mogą ją współtworzyć przez nadsyłanie słów lub linii melodycznych znanych kolęd i pastorałek.

Podobne orszaki odbędą się również na Dolnym Śląsku: w Oleśnicy, Jelczu-Laskowicach, Oławie, Siechnicach, Trzebnicy, Obornikach Śląskich, Malczycach czy w Świdnicy. Każdy z nich będzie miał nieco inny charakter.

We wrocławskim z pewnością pójdą Trzej Królowie, którzy wyjdą naprzeciw spotkaniu z Herodem. Wszyscy zgromadzeni zostaną zaproszeni do wspólnego kolędowania wraz z chórem aniołków i orkiestrą policyjną. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będą nie tylko przebrania, ale i zabawa w dwa ognie.