Od kwietnia znów wsiądziemy na miejskie rowery

Rower miejski Nextbike fot. Flickr.com/Olgierd Pstrykotwórca/CC BY 2.0

Jednoślady wypożyczymy od 1 kwietnia, a co najważniejsze – ceny nie zmienią się, więc przez pierwsze 20 minut nie zapłacimy ani grosza.

Od kwietnia znów będziemy mogli jeździć rowerami miejskimi. Miasto wyłoniło w przetargu firmę odpowiedzialną za utrzymanie stacji oraz rowerów – ponownie będzie to Nextbike. A co najważniejsze, ceny za wypożyczenie nie zmienią się. Pierwsze 20 minut jazdy nadal będzie darmowe, za pierwszą godzinę (od 20 do 60 minut) zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną – 4 złote.

Już w pierwszym roku rowery były wykorzystane 117 tysięcy razy, w kolejnych latach odpowiednio 156 i 192 tysięcy. Przy flocie 140 kontraktowych i 60 sponsorskich rowerów intensywność ich wypożyczeń dwukrotnie przekraczała unijne standardy, czyli 3-4 wypożyczenia jednego roweru dziennie.

Najpopularniejsze wrocławskie stacje rowerów miejskich to te przy akademikach na ul. Wittiga, Pasażu Grunwaldzkim, Galerii Dominikańskiej i placu Bema. W zeszłym roku nowe stacje powstały przy Hali Stulecia, sklepie IKEA, w parku Południowym i jedna tymczasowa w Krzywym Kominie.