Nowe zwierzęta we wrocławskim ZOO

Jelonek czubaty, perlica sępia, nowe rekinki, a także kolejne rybki do akwariów – w ogrodzie zoologicznym zadomowili się nowi mieszkańcy.

Z berlińskiego Tierparku przywieziony został samiec jelonka czubatego (na zdjęciu, fot. ZOO Wrocław), który niemalże od razu został połączony z samiczką. Samiczka jelonka od dłuższego czasu była samotna. Zwierzęta można podziwiać na wybiegu, ponieważ nie boją się zimy i mogą przebywać na chłodzie. Jelonki dzielą wybieg wraz z pandami małymi.

We wrocławskim ZOO zamieszkał również nowy partner perlicy sępiej, przywieziony z ogrodu zoologicznego z Apeldoorn w Holandii. Z Antwerpii przyjechały do Wrocławia gryzonie nadrzewne, zwane ursonami. Para od razu została wypuszczona na wybieg, podobnie jak jelonki, niestraszna jest im polska zima i mogą swobodnie wspinać się po zaroślach. Zanim jednak odwiedzający ZOO będą mogli podziwiać zwierzęta, musi minąć trochę czasu niezbędnego na przyzwyczajenie się i poznanie nowych warunków. Póki co wybierają raczej zaciszne dziuple.

Nowi mieszkańcy ZOO pojawili się również w akwariach. Odwiedzający zobaczą więc cztery nowe, młode rekinki epoletowe (niedawno przyszły na świat), apogony kardynały, nowe czerwone i zielone ukwiały oraz koralowce.