Neptunek – nowy mieszkaniec Wrocławia

Witamy w naszym mieście nowego krasnala! I to nie byle jakiego. To prawdziwy władca mórz i oceanów – Neptunek. Znany też w niektórych kręgach jako Szantowo-Staroklasztorny.

Neptunek, po Nawigatorze i Kapitanie Jacku Porcie, jest kolejnym skrzatem, któremu nie jest obca woda i morskie przygody. Jego obecność we Wrocławiu nie jest przypadkowa. Już w 1732 roku na placu Nowy Targ znajdowała się fontanna Neptuna nawiązująca do zamorskiego handlu prowadzonego przez wrocławskich kupców. Mimo dużej sympatii i przywiązania mieszkańców, którzy nazywali ją “Jerzym z widłami”,  budowla przetrwała jedynie do 1945 roku. Po 70 latach nieobecności Neptun stęsknił się za Wrocławiem i jego mieszkańcami i postanowił powrócić do miasta nad Odrą pod postacią Neptunka.

Neptunek od razu zyskał opinię najbardziej roszczeniowego krasnala w tym mieście. Jak tylko się pojawił, zażądał dostępu do morza. A walczyć potrafi. Wystarczy spojrzeć na jego trójząb, który dumnie dzierży w dłoniach. Poza tym jest bardzo wesoły, a i pośpiewać lubi – szczególnie upodobał sobie szanty.

Neptunek zamieszkał koło klubu muzycznego “Stary Klasztor” przy ulicy Purkyniego 1.

Odwiedź profil Neptunka.