Nauka przez zabawę – żłobek artystyczny i matematyka dla starszaków

fot. Syril Lookin/(CC BY-NC-SA 2.0)/flickr.com

fot. Syril Lookin/(CC BY-NC-SA 2.0)/flickr.com

Edukacja nie musi odbywać się tylko w szkołach i przedszkolach. Dzieci równie chętnie zdobywają wiedzę, gdy wspólnie z rówieśnikami odkrywają świat. Oferta zajęciowa jest tak bogata, że zainteresuje zarówno małe ścisłe umysły, jak i przyszłych artystów.

Żłobek w teatrze

Zajęcia w artystycznym żłobku obywają się w każdy czwartek, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Pod kierunkiem instruktora i opieką rodzica, dzieci uczestniczą w rozwijających grach i zabawach w gronie rówieśników. Program przewiduje zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne i teatralne. Warto wybrać się tam zwłaszcza ze względu na te ostatnie, gdyż Centrum Twórczości Dziecka mieści się w dawnym Studenckim Teatrze Kalambur, w którym występowali m.in. Anna German, Edward Lubaszenko, Konrad Imiela. Dwulatki, trzylatki i pięciolatki mają więc okazję pójść w ich ślady. Koszt 16 spotkań to 480 zł za semestr; cena pojedynczego warsztatu to 39 zł, karnet obejmujący 4 spotkania wart jest 140 zł. Zgłoszenia można kierować na adres: a.zasada@wctd.wroclaw.pl. Najbliższe zajęcia ruszają już od 2 kwietnia.

Przed przedszkolem

Pasowanie na przedszkolaka to ważny dzień. Można się jednak do niego przygotować. Centrum Inicjatyw Wszelakich zaprasza dzieci w wieku od 2 do 4 lat na zajęcia adaptujące do przedszkola. Te ogólnorozwojowe zajęcia obejmują zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne. Pokazują dzieciom na czym polegają zajęcia dydaktyczne, w których będą uczestniczyć. Z kolei rodzice przekonają się jak czuje się ich dziecko wśród rówieśników i pod opieką nowych osób. Jednorazowy udział w zajęciach kosztuje 40 zł, karnet – 140 zł. Można zapisywać się poprzez e-mail (biuro@zakrzowska29.pl) lub pod numerem telefonu: 784 193 312. Najbliższe zajęcia odbędą się 2 kwietnia.

MathRiders – matematyka dla dzieci

Królowa nauk nie cieszy się wielką sympatią dzieci. Ale ponoć, by nie zniechęcić ich zbyt łatwo, warto dać im możliwość nauki logicznego myślenia od najmłodszych lat. Zajęcia Math-Riders dedykowane są dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. To idealny wiek na poznanie matematyki wszystkimi zmysłami, odkrycie prawideł świata tej dziedziny nauki i porządkowanie procesów myślowych. Rozwój umysłu z pewnością pozytywnie wpłynie na polepszenie zdolności samooceny i umiejętności społecznych. Ha!Mak, przy ul. Zwycięskiej 25/35, zaprasza czterolatki co czwartek od godziny 17:15, a pięciolatki od godziny 18:00. Udział w zajęciach można wykupić w karnecie (od 18zł). Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 500 111 162. Najbliższe spotkanie już 2 kwietnia.