Narysuj komiks! Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

fot. Gonzalo Díaz Fornaro / (CC BY-ND 2.0) / flickr.com

fot. Gonzalo Díaz Fornaro / (CC BY-ND 2.0) / flickr.com

Ruszył 12. Konkurs Plastyczny organizowany przez Wrocławski Klub Anima. Uczestnicy muszą przygotować komiks na dowolny temat w dowolnej technice.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę w formacie minimum A3 wykonaną wybraną przez siebie techniką plastyczną: ołówek, kredki, węgiel, pastele (zabezpieczone fiksatywą), farby (akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej), batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż.

Udział mogą wziąć osoby od 5. do 20. roku życia, a celem przedsięwzięcia jest rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs jest skierowany do uczniów Szkół Podstawowych (kl. 0-VI), gimnazjalistów (I-III), uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych (I-IV) oraz uczestników sekcji plastycznych z Ośrodków Kultury oraz osób indywidualnych. Prace zostaną pogrupowane w cztery kategorie wiekowe. Z każdej grupy jury wyłoni pierwsze miejsca (I, II i III), które będą uhonorowane nagrodami.

Prócz nagród Klub Anima zorganizuje wernisaż nagrodzonych prac, by umożliwić dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu. Najlepsze prace wyłoni jury w składzie:

– Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw  oraz zbiorowych.
– Zuzanna Łobuś –absolwentka PLSP we Wrocławiu. Głównym nurtem pracy jest malarstwo i rysunek, ale także ilustracja książkowa, projektowanie graficzne, projektowanie mody. Obecnie przede wszystkim zajmuje się sztuką portretowania.
– Jacek Doszyn – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

Jury oceni przede wszystkim swobodę posługiwania się wybranymi technikami i oryginalność własnej interpretacji tematu. Prace należy zgłaszać do 10 kwietnia 2015 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 17 kwietnia, a 25. odbędzie się wernisaż oraz wręczenie nagród.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym na stronie organizatora.